Сглобката или ще се втвърди, или ще се разпадне. Приключва първата фаза на партньорството

29.08.2023 16:37 Веселин Стойнев
Очертават се дълги и сложни преговори между ПП и ДБ за местните избори наесен.

С навлизането в новия политически сезон сглобката или трябва да се втвърди, или да се разпадне. Тази тези разви в интервю за БНР журналистът Веселин Стойнев.

Досега беше изгодно, но така не може да се управлява, защото скандалите отнасят лицето на това управление – ПП, допълни журналистът. По думите му досега сме били свидетели на "насипен стадий на назначения" във втория ешелон.

"Скандалите не просто ще заринат управлението, но и ще блокират. Предстоят много по-сериозни кадрови назначения."

Управлението се нуждае от успехи, каквито до момента не виждаме, подчерта Стойнев. "Трудна е самата сглобка или некоалиция. Едно управление от доста несъвместими и противоположни политически формации. В момента сме свидетели на приключването на първа фаза в това партньорство."

Веселин Стойнев обърна внимание върху "доста големия законодателен брак" и предупреди за възможността това управление да се окаже "нефелно". По повод малкия брой нови закони и преобладаващ брой поправки в законодателството той изтъкна, че "и от тези малки поправки бракът е твърде голям" и се приемат "закони на коляно".

Президентът Радев е алтернатива за следващо управление, посочи Стойнев. Според него влиянието на президента "набъбва" през изминалите две години на политическа нестабилност.

Двете формации се събраха с идеята Радев да не управлява безконтролно през служебни правителства, но това, че Радев няма служебни правителства, "не е пълното му отстраняване от власт", смята журналистът. По думите му това може да бъде аргумент за заздравяване на сглобката.

Винаги има вариант Борисов да остави вратата открехната и да се обърне към алтернативата - Радев и "Възраждане", като жертва ПП-ДБ, но за момента не е готов за такъв пагубен за него вариант, коментира журналистът.

Първият препъникамък или лакмус дали тази сглобка ще продължи и ще се случи единен фронт на управлението срещу президента е въпросът за службите, отбеляза той.

Управлението трябва да спре да работи пожарникарски, защото това е игра с нулев резултат и за ПП-ДБ, и за ГЕРБ, каза в заключение той.

Други от Лични

Тълковен речник за клетия купувач на имот в София

1. “Тристаен апартамент” – помещение, състоящо се от една стая (хол), в която е натъпкано всичко от кухнята до пералнята, и две килии, в които, ако влезеш с по-широки рамене

Няколко непоискани съвета за неспечелилите тези избори, че следващите май наближават

На неспечелилите, за които гласувах, бих желала да дам няколко непоискани съвета. Защото допускам, че следващите избори не са чак толкова далеч. Не бъдете инфлуенсъри. Започнете да обикаляте страната

Инвеститори - ето как ги нарисува Анри Кулев

С какви залъгалки имате намерение да ни залъгвате в новия Парламент?

Идват избори след 3 дена. На четвъртия, в неделя гласуваме. И е добре да мислим за нас, а не само да претакаме Унгария. Вече десетилетия наред поради политически интереси партиите не желаят да

България трябва да бъде монархия

БЪЛГАРИЯ ТРЯБВА ДА БЪДЕ МОНАРХИЯ Така няма да стане. Демокрацията работи само когато обществото е образовано. Когато невежеството е повсеместно, то възпроизвежда чрез избори безпросветна

>