Още двама удавени по Южното Черноморие, морето остава бурно

27.08.2023 12:25 Тони Щилиянова
Спасителите не смогват да вадят неразумни туристи от бурното море.

За нови двама удавници съобщават от полицията в Бургас, след като вчера, за по-малко от денонощие, опасното августовско море взе четири жертви.

Новите трагични инциденти са от Равда и Слънчев бряг.

Около 16,30 ч. вчера в района на централния плаж в Равда, до спасителен пост 3, от морето е извадено тялото на 48- годишен мъж от София.

Към 18,55 ч. на плажа пред хотел “Синя перла” в Слънчев бряг от морето е извадено тялото на 46-годишен украинец, пристигнал в България на 26.07. т. г. през ГКПП Русе. Мъжът работел шофьор на автобус към частна туристическа фирма. 

За пореден път ОДМВР - Бургас призовава към повишено внимание, тъй като днес вълнението на морето е между 2 и 3 бала, коментира говорителят на полицията Цветелина Рандева.

Други от От страната и света

Експерти: Идва краят на евтините самолетни билети заради скока на горивата

"Нормално е да има притеснения, миналата година имаше 12-дневна война, помним 2008 г. какви бяха цените на горивата, но винаги след такива действия наблюдаваме повече туристи"

Николай Минев: С тайните търгове за аренда „Агрион” дава равен шанс на малките и големите фермери

Кампанията за наемане на земеделски имоти е до 4 април, казва изпълнителният директор на компанията   - Г-н Минев, какво отличава кампанията на „Агрион“ за отдаване на земя под наем и аренда

Първи удар на скъпите горива – върху зеленчука, после всички храни и билета за автобус (Графика)

Големите оранжерии, които сега садят доматите и салатите за Великденската трапеза, са на газ Скокът на азотните торове засяга селското стопанство в цял свят Да се “хванем за зеленото” тази пролет ще

ДПС - Ново начало внася промяна, с която ще задължи КЕВР да плаща проверките на електромера

Парламентарната група на ДПС - Ново начало внася промяна, с която ще задължи КЕВР да заплаща проверките на електромера. Това съобщиха от партията в прессъобщение

До 20 март обновяват маркировката при връзката на Северната скоростна тангента и Софийския околовръстен път

От днес до 20 март от 10:00 ч. до 17:00 ч. ще се обновява маркировката в участъка при връзката на Северната скоростна тангента и Софийския околовръстен път /II-18/

>