Ричард Алибегов, Асоциацията на заведенията: Нашият бранш все още не работи

16.05.2020 08:55
Ричард Алибегов КАДЪР: БНТ

На 1 юли се намалява ДДС-то за хотели и ресторанти. "Нашият бранш е един от най-пострадалите. В момента ресторантьорство и туризъм не съществува в България и в Европа. Това е едно много смело политическо решение от господин премиера и едно доста точно решение, въпреки всичко, което чухме в последната седмица", каза в студиото на "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ Ричард Алибегов, председател на Асоциацията на заведенията.

Поет е ангажимент за вдигане на максималния осигурителен праг. Сваляне на ДДС, за да можем да инвестираме в персонала ни, така описа ситуацията Алибегов.

Ако свалим ДДС-то за бранша, тогава ние искаме в нашия бранш да се вдигнат максималните осигурителни прагове на 800 лева. Това ще даде и по-голяма сигурност на персонала, заяви Алибегов.

Относно икономическите мерки на държавата за справяне с кризата за ресторантьорството е било много важно да се махне един от текстовете за кандидатстване, а именно - липсата на всякакви задължения.

Нашият бранш все още не работи, каза Алибегов.

В момента са отворили 35 до 40% от заведенията в София, за провинцията е 50 на 50. Клубната сцена все още не е отворила.

Други от От страната и света

Москва: България е плацдарм на НАТО в подготовката за война с Русия

От външното им министерство обявиха, че това крие рискове България, за съжаление, се превърна в един от най-големите плацдарми на източния фланг на НАТО в подготовка за сблъсък с Русия

Водата поскъпва в повечето региони у нас, в Пловдив – с 4%

От поскъпване с 14% до поевтиняване с 12%. В тези граници ще са промените на цената на водата на различни места в страната, реши днес КЕВР. В София от Нова година цената ще скочи с близо 12%

300 грама тротил ликвидираха висш генерал на Путин в колата му (Обзор)

Кремъл подозира украинска намеса Руски генерал бе убит, след като взривно устройство се взриви под колата му в руската столица в понеделник. Москва определи случая като вероятно покушение

Имало идея Цънцарова да е част от “120 минути”, тя обаче обяви, че е свалена, и Би Ти Ви го направи (Обзор)

Не толерираме опитите да ни превръщат в политически инструменти, обяви Ханс Мар от компанията собственик СМЕ Рубрика в “120 минути” при Светослав Иванов

Русия атакува Одеса с дронове

Силен взрив отекна в централната част на украинския черноморски град Одеса. Той е подложен на атака с руски дронове от акваторията на Черно море, съобщават в местните канали в приложението "Телеграм"

>