Митничари откриха над 100 000 евро, скрити в камион на Дунав мост-Русе

02.03.2026 12:41
03 800 недекларирани евро установиха при проверка на товарен автомобил митнически служители в района на граничния преход при Дунав мост – Русе СНИМКА: Агенция "Митници"

103 800 недекларирани евро установиха при проверка на товарен автомобил митнически служители в района на граничния преход при Дунав мост – Русе, съобщават от Агенция "Митници". 

Случаят е от 28 февруари, когато мобилен екип на отдели "Борба с наркотрафика" и "Рентгенови системи" на Териториална дирекция Митница Русе спрял влизащ в страната товарен автомобил, пътуващ от Холандия за Турция.

Водачът на превозното средство декларирал парични средства в размер на 20 000 евро, но при митническа проверка са установени укрити във фабрични кухини три пакета с евробанкноти с обща стойност 103 800 евро.

Парите са иззети и е образувано досъдебно производство в Териториална Дирекция Митница Русе под надзора на Районна прокуратура – Русе.

Други от От страната и света

Община Монтана стартира пролетно почистване

Косене, кастрене на дървета, храсти, миене на улици и текущи ремонти на паркинги и улици започват от началото на март в Монтана, съобщи кметът Златко Живков

Обраха магазин на мобилен оператор в Русе

Двама неизвестни мъже извършиха кражба от магазин на мобилен оператор, разположен в един от търговските центрове на град Русе, съобщиха от полицията.  Инцидентът се е случил вечерта на 27 февруари

Отмениха присъда за сводничество срещу сержант и майка му

Военно-апелативен съд отмени осъдителната присъда срещу сержант от армията и неговата майка по дело за сводничество, след като установи, че в обвинителния акт липсват мотиви защо казусът изобщо е бил

Евакуират варненски мол

Във варненски търговски център е обявена евакуация, научи "24 часа". На място има няколко пожарни, линейка и полицейски автомобили. Към момента официалната информация от пресцентъра на МВР-Варна е

Министрите на външните работи на България и Турция обсъдиха ситуацията в Иран

Служебният министър на външните работи Надежда Нейнски е провела телефонен разговор с министъра на външните работи на Турция Хакан Фидан, по време на който двамата са обсъдили ситуацията в Иран и

>