Фенки на Йонас Кауфман от цяла Европа търсят билети за София, за да го гледат през август със Соня Йончева

05.02.2026 01:00 Христо Николов
Йонас Кауфман
На предишното издание на “Гала в София” през 2025 г. Соня Йончева покори публиката с дуети с Виторио Григоло. СНИМКА: РУМЯНА ТОНЕВА

Певецът има концерти на открито през цялото лято, но с доста по-скъпи билети, отколкото за изявата на площад "Св. Ал. Невски"

Новината, че любимецът им Йонас Кауфман ще пее на 25 август със Соня Йончева на площад “Св. Александър Невски” в София, буквално е подлудила многобройните фенки на немско-австрийския певец. От няколко дни насам под постове в многобройните фейсбук и инстаграм групи, посветени на певеца, текат оживени дискусии.

Германки, унгарки, италианки, швейцарки вече си разменят информация къде точно се намира София, как най-лесно и бързо се стига до българската столица и откъде може да си купят билети.

Първа е дала тон унгарката Илеана Ковач - администратор на фейсбук групата Jonas Kaufmann new fan site. Почти веднага след като онзи ден Соня Йончева обяви кои ще са участниците в тазгодишния фестивал “Гала в София” и че на 25 август ще пее заедно с Кауфман и руския баритон Игор Головатенко в полусценична версия на “Тоска” на площада в съпровод на хора и оркестъра на Софийската опера и балет,

това е преведено на английски и пуснато в социалните мрежи

За отбелязване е, че в официалната фейсбук страница, а и на сайта на Йонас Кауфман предстоящата изява все още не е отбелязана.

Освен дежурните “Там сме!”, “Чудесно!” и “Нямам търпение!” фенките на Йонас Кауфман са започнали и усилено да си обменят туристическа информация. На първо място как е най-удобно да се пристигне в София и какви са цените на хотелите. И разбира се - пуснали са линкове към онлайн платформата, на която се продават билетите.

Ограничен брой места на първите редове пред сцената на площада струват по 500 евро, но средната цена на повечето места е около 120 евро, а най-евтините билети са по 25 евро, но са доста далеч от сцената. Местата са към 9500 и се очаква в трите вечери на “Гала София” площадът да посрещне около 20 хиляди гости.

За сравнение, Йонас Кауфман има концерти на открито през цялото лято, но примерно в огромния “Олимпия парк” в Берлин на 27 юни средната цена на билетите е 258 евро, при това повечето вече са изкупени. Ролята на Марио Каварадоси в “Тоска” е една от коронните в репертоара на Кауфман.

Феновете на 56-годишния в момента певец знаят много добре коя е Соня Йончева и фактът, че любимецът им ще пее отново с нея, ги е накарал набързо да припомнят съвместните им участия. Двамата изпълниха “Тоска” с голям успех на сцената на Цюрихската опера през есента на миналата година, партнирали са си също в “Андре Шение” на сцената на Ла Скала, в концерт за 100-годишнината на оперния фестивал на Арена ди Верона. Фенките припомнят и факта, че в последния албум на Кауфман с любовни ариии и дуети негови партньори освен Соня Йончева са и Анна Нетребко, Прити Йенде, Асмик Григорян и една от най-изявените ученички на школата “Райна Кабаиванска” - Мария Агреста.

Йонас Кауфман веднъж вече гостува в България - през септември 2024 г., когато имаше концерт в зала 1 на НДК в съпровод на Софийската филхармония.

Третата вечер на “Гала в София 2026” е отредена на съвместен концерт на Соня Йончева с нашумелия и много атрактивен хърватски виолончелист Хаузер.

Други от От страната и света

?x100 за мистерията за мистерията “Петрохан”: мъртвите от герои на границата до въоръжени педофили. И родители, които мълчат

Ще говоря, като приключи разследването, казва майката на издирвания Ивайло Калушев проф. Стела Димитрова  Шефът на ДАНС Деньо Денев и и.ф. главният прокурор Борислав Сарафов съобщиха за сигнал

Йотова чака от парламента нов бюджет - който стане служебен премиер, да е готов да го внесе (Обзор)

Изборите ще са на 19 април,даде официално да се разбере президентът на втория кръг консултации Бъдещият служебен кабинет да внесе в парламента редовен бюджет за 2026 г., а депутатите да го приемат

Димитър Радев с първо участие в заседание по паричната политика в ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард приветства управителя на Българската народна банка Димитър Радев на първото му участие в заседание по паричната политика на

Сметките за ток вдигнаха напрежението – заради студ и празници (Обзор)

Държавата ще проверява дали е спазен срокът за отчитане, който по закон трябва да е до 31 дни Енергодружествата обясняват високите суми с по-голямо потребление и студено време Сметките за ток

Педофили, посегнали на деца до 10 г., ще се наказват по-тежко (Обзор)

696 са сигналите за сексуални посегателства, а 436 са престъпленията. Това е крайна форма на жестокост и извратеност! Трябва отпор от всички, категоричен е правосъдният министър 696 сигнала за

>