Делегации на САЩ и Украйна се срещат в Ню Йорк в петък

28.08.2025 07:16
Украинският президент Володомир Зеленски Снимка: Архив

Делегации на Съединените щати и Украйна ще се срещнат в петък в Ню Йорк, съобщи украинският президент Володимир Зеленски във вечерното си видеообръщение.

Украински представители проведоха поредица от срещи в Близкия изток - в Катар във вторник и в Саудитска Арабия в сряда, а днес имат разговори в Швейцария.

По-рано специалният пратеник на американския президент Стив Уиткоф потвърди, че ще се срещне с украински представители в Ню Йорк тази седмица.

В интервю за телевизия Фокс Нюз Уиткоф съобщи още, че продължават редовните контакти между американски и руски официални представители като част от дипломатическите усилия да бъде сложен край на войната в Украйна, пише БНТ.

"В петък ще се проведат срещи с екипа на президента Тръмп в Ню Йорк. В тях ще участват всички, които работят по гаранциите за сигурността - военните, политическите и икономическите аскепки на тези гаранции. Задачата е да се ускори колкото е възможно процесът, така че това да бъде лост за влияние - руснаците трябва да видят колко сериозен е светът и колко лоши ще бъдат последствията за Русия, ако войната продължи", каза украинският президент Володимир Зеленски.

Други от От страната и света

Несебър празнува любовта и виното с Веселин Маринов и Вениамин

Община Несебър и тази година ще отбележи Деня на любовта и виното с множество вълнуващи прояви. Дните от 13 до 15 февруари ще бъдат изпълнени със събития

Мъжете, убити до хижа “Петрохан”, наредени до кучешка колиба като при ритуална екзекуция

За последно собственикът на хижата Ивайло Калушев, известен като Лама Иво, бил засечен след трагедията да пътува с кемпер към морето Хората плащали луди пари за лагерите му

До 20 изборни секции във Великобритания, САЩ, Турция и страните извън ЕС (Обзор, графика)

Във Великобритания ще има по 79 гласуващи на час, сметнаха от ПП-ДБ 8 пъти по-малко ще бъдат секциите в Турция на предстоящите парламентарни избори. Това бе разписано с промени в Изборния кодекс

За първи път от десетилетия САЩ и Русия без ограничения върху ядрените си оръжия (Обзор)

Вашингтон настоява Пекин да бъде включен в нов договор с Москва след изтичането на "Нов СТАРТ" “За първи път от повече от половин век сме изправени пред свят без никакви обвързващи ограничения върху

Спасиха сърна, паднала в канала на язовир "Огоста"

Екип от служители в Ловно-рибарско дружество „Огоста" – Монтана, лесничеи от Държавното горско стопанство в града и спасители от Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението" в

>