Отмениха частичното бедствено положение заради пожара край Стара Загора

18.08.2025 15:16
Пожарна

Обявеното вчера частичното бедствено положение, което Община Стара Загора обяви заради пожара, възникнал край града, отпада, съобщиха от администрацията.

„Към момента пожарът е потушен - няма активни огнища, няма рискови зони и няма опасност за хората. Теренът е обезопасен и наблюдаван превантивно от компетентните служби “, обобщи ситуацията секретарят на Община Стара Загора Николай Диков, цитиран от пресцентъра.

Електрозахранването се възстановява поетапно от екипите на EVN, пътната мрежа е проходима. Рано тази сутрин служители на Община Стара Загора са започнали с опис и оценка на нанесените от пожара щети, съобщи директорът на Дирекция „Правни дейности, обществен ред и административно обслужване“ Делян Иванов. По негова информация пострадалите сгради са ваканционни жилища, които не се обитават целогодишно. Техните собственици не са поискали настаняване от Община Стара Загора, информират още от администрацията и припомнят, че това беше първият случай, в който градоначалникът Живко Тодоров задейства системата за ранно предупреждение BG-ALERT.

Община Стара Загора призовава гражданите стриктно да спазват противопожарните правила и да не предприемат дейности, които могат да доведат до възникване на нови пожари. Има специална заповед на кмета Живко Тодоров, която забранява поредица от опасни дейности и указва, че пожароопасният сезон ще продължи до 13 ноември 2025 г. Заповедта е публикувана на официалния сайт на Община Стара Загора.

По-рано днес от от пресцентъра на Областната дирекция (ОД) на МВР - Стара Загора съобщиха, че двама мъже, предизвикали пожара в местността Седми километър край Стара Загора, са задържани за срок до 24 часа, пише БТА.

Пожарът в местността Седми километър край Стара Загора възникна около 15:00 часа вчера. Огънят пламна във вилна зона с над 300 къщи, от които между 15 и 20 са изгорели. Благодарение на бързата намеса на полицейските и пожарни екипи около 1000 души бяха евакуирани и няма пострадали. В гасенето се включиха 14 пожарни екипа от Стара Загора, Пловдив и Сливен, както и хеликоптер от авиобаза „Крумово“. 

 

Други от От страната и света

Бившият министър Александър Николов: "Булгаргаз" редовно получава от "Боташ" фактури за начислени такси, но не ги плаща

Българското предприятие "Булгаргаз" редовно получава от "Боташ" фактури за начислени такси (по 500 000 долара на ден), но не ги плаща, нещо повече, дори не ги осчетоводява

Наоми Кембъл помагала на Епстийн да си намери луксозен апартамент близо до Кремъл

Супермоделът Наоми Кембъл е съдействала на Джефри Епстийн да се опита да си купи луксозен апартамент близо до Кремъл, съобщи в. “Дейли мейл”. През 2009-а

Тежка задача пред 43-годишния нов лидер на БСП - да не потъне тя под 4%

Важни са първите стъпки на Крум Зарков - екипът му, позицията по евентуално вето на Изборния кодекс и ще бъде ли мост към Радев С тежка задача тръгва към първия си председателски мандат новият лидер

Понякога най-силната позиция е мълчанието - особено за политиците

При убийство първо говорят фактите, след това институциите. Междувременно политиците могат да изчакат. Убийствата около случая “Петрохан” са истинска трагедия за всички - за обществото, за властите

Станишев: Оптимист съм за бъдещето на БСП

Бившият лидер на БСП Сергей Станишев е оптимист за бъдещето на партията след избирането на Крум Зарков за нов председател. Станишев казва, че е усетил дух на промяната на изминалия конгрес на

>