Втори съд: 20 г. затвор за Габриел, който, пиян и без книжка, уби Цеци, Стела и Найден

08.07.2025 15:39 Дима Максимова
Водят в съда Габриел Тачев

Великотърновският апелативен съд потвърди наказание от 20 години лишаване от свобода за подсъдим по дело за ПТП с трима загинали на пътя Плевен-Ловеч, съобщиха от съдебната палата.

Апелативният съд – Велико Търново потвърди изцяло присъдата на Окръжен съд – Плевен,  с която подсъдимия Габриел Тачев от Тръстеник е признат за за виновен в това, че на 20.07.2023 г.,  в близост до разклон за с. Ралево, обл. Плевен, навлязъл с  „Мерцедес С 200" с германска регистрация  помел в насрещното платно мотор и умишлено причинил смъртта на повече от едно лице – Цветомир Лаков, Стела Иванова и Найден Тачев, като смъртта на Н. И. Т. е настъпила на 21.07.2023 г.. Случаят е определен като  особено тежък, защото Габриел бил пиян и никога не е имало свидетелство за управление на автомобил. Освен това се опитал да прехвърли вината на браточвед си Найден, починал след катастрофата,  че той е карал колата.

Окръжен съд – Плевен осъдил подсъдимия на 20 години лишаване от свобода при първоначален строг режим.

Делото в Апелативен съд – Велико Търново е било образувано на основание въззивен протест от Окръжна прокуратура – Плевен, въззивна жалба от защитника на подсъдимия, и въззивна жалба от частните обвинители.

Съставът на въззивния съд е отхвърлил както жалбите, така и протеста като неоснователни, като изцяло споделя изводите на първоинстанционния съд по отношение правната квалификация на деянието, фактическата обстановка както и по отношение на размера на наложеното наказание лишаване от свобода в размер на 20 години. В своите мотиви, съставът посочва, че така индивидуализираното наказание ще изпълни целите, визирани в член 36 от НК и ще подейства предупредително за останалите членове на обществото и възпитателно за самия подсъдим, към когото налаганите до момента наказания за различни по вид деяния не са оказали своето поправително въздействие.

При извършената служебна проверка на присъдата, въззивният съд не е констатирал нарушения, които да налагат нейната отмяна или изменение.

Решението на Апелативен съд – Велико Търново подлежи на обжалване пред Върховния касационен съд.

Други от От страната и света

Информатор на ФБР от досиетата "Епстийн": Педофилът бе част от Мосад, а кукловод на Тръмп е зет му (Документи)

И името на княз Кирил Сакскобургготски изплува в новата порция документи Доналд Тръмп е “компрометиран от Израел”, зет му е “агент на Мосад”, Джефри Епстийн има влияние върху биткойн архитектурата и

АПИ за катастрофата със загинал лекар: Не е имало условия за образуване на "черен лед"

Относно тежката катастрофа край Телиш на път I-3, при която загина 58-годишният д-р Цветан Костадинов, инж. Мирослав Ценов, директор на Дирекция „Ситуационен център и управление на трафика" към

Втори козметичен салон в Бургас снимал голи жени със скрита камера (Обзор)

От прокуратурата и полицията в града са поискали помощ от ФБР и Интерпол за премахване на кадрите от порносайтовете Втори козметичен салон, който е снимал клиенти със скрита камера по време на

10 месеца преди изборите за президент в БСП категорични: издигат Илияна Йотова (Обзор)

Тя стартира консултациите с партиите, преди да назначи служебния премиер БСП ще издигне Илияна Йотова за президент на предстоящите през ноември избори

Река Чепеларска е замърсена с оборски тор и слама, изследват проби от водите й

Лабораторни анализи предстоят за водите на река Чепеларска, след като контролни органи установиха замърсяване със слама и оборски тор в района след село Хвойна

>