Дизайнерът Джонатан Андерсън ще диктува и дамските колекции на "Диор"

02.06.2025 11:12
Модели на "Диор". Снимка: Архив

Дизайнерът Джонатан Андерсън е новият творчески директор на дамските колекции на "Диор". Той е назначен на мястото на Мария Грация Киури, предадоха АФП и БТА, позовавайки се на съобщение на модната къща.

В средата на април Джонатан Андерсън беше назначен за творчески директор на мъжките колекции Dior Homme на "Диор". Северноирландският дизайнер вече отговаря и за двете линии на парижката модна къща - за първи път в историята на марката.

"Джонатан Андерсън е един от най-големите творчески таланти на своето поколение. Неговият несравним артистичен почерк ще бъде решаващ фактор за написването на следващата глава в историята на модна къща "Диор", казва в прессъобщението Бернар Арно, главен изпълнителен директор на групата LVMH (Ел Ве Ем Аш), която притежава марката.

Джонатан Андерсън ще представи първата си колекция за Dior Homme на 27 юни по време на предстоящата Седмица на модата в Париж. Той напусна в средата на март испанска марка "Льове", също собственост на LVMH, след 11 години в нея.

На 40-годишна възраст Джонатан Андерсън е смятан за един от вундеркиндите в модата. След като завършва Лондонското училище за мода, той започва работа в маркетинговия отдел на "Прада", преди през 2008 г. да създаде собствената си марка JW Anderson. В "Льове" той си изгражда репутация на дизайнер с безупречни кройки и слабост към материали като кожа и метал.

Като ръководител на дамските колекции на "Диор" Джонатан наследява Мария Грация Киури, която има блестяща репутация в модния сектор. Тя беше назначена през 2016 г. и е първата жена, заемала поста творчески директор в парижката модна къща.

Други от Възход и падение

В новогодишната нощ Христо Мутафчиев вдига наздравици в театъра

Валентин Ганев и Василена Винченцо играят в Народния театър "Бурята" на Робърт Уилсън Храна за душата подготвят театрите и операта часове преди да дойде новата 2026-а

Накъде с децата през уикенда (20-21 декември)

Ето няколко предложения къде да заведете децата този уикенд. 20 декември, 11 ч, Младежки театър "Феята Ванилия" Ванилия е сладкарска фея, която може да прави всичко друго, но не и да готви

Брад Пит поведе в делото срещу Анджелина Джоли

Брад Пит постигна голяма победа в съдебна битка срещу бившата си съпруга Анджелина Джоли за собствеността над общата им френска винарна Château Miravel, съобщи PageSix

Актьорът Георги Мамалев има второ внуче

Актьорът Георги Мамалев се радва на второ внуче. То се е родило още през октомври, но едва сега Мамалев разкри за него при гостуването си на Тончо Токмакчиев в БНТ

Принц Хари и Меган искат 100 000 долара за вечеря

Искате ли вечеря с принц Хари и Меган? Ваша е за 100 000 долара, пише британският "Дейли мейл". Твърди се, че билетите за вечеря със семейството струват около 100 000 долара (75 000 британски лири)

>