Стенли представя нов албум с голям концерт в София

20.04.2025 17:57
Станислав Сланев - Стенли Кадър: bTV

Музикалният изпълнител Станислав Сланев, известен с псевдонима Стенли ще представи нов албум с голям концерт в София. Това сподели той в предаването "120 минути" по bTV.

„Промяната ме е съпътствала през всички тези години, особено в музикално отношение. Аз съм професионален музикант, понякога се занимавам със странични неща, но мисля, че нещото, което най умея да правя е музиката. Още от периода ми в група „Тангра" до днес – това са над 40 години, албумите, които издавам не се повтарят – като настроение, като стил. Това е нещо, което променям с всеки албум, който правя", каза той.

През 1992 година, когато е на 33 години, Стенли издава третия си албум на име „Пътят към храма" – написан от Наталия Симеонова.

„Не е лесен този път, но на мен ми е доставял удоволствие. Аз не издавам албуми всяка година, нещата при мен се случват когато имам какво да покажа. През целия път знам, че има някой, който ни напътства, който ни помага, но не избира какво да правим. Аз съм грешал много през целия си път", каза още той.

И показа последния му албум „Електро", който подари на водещия Светослав Иванов. Той ще бъде представен на 26 април в столичен клуб на ул. „Пиротска" 5.

„Това е авторски албум с повече електронен звук, с интересни китари. В този албум за първи път вкарвам в диск друга версия на тази моя емблематична песен „Обсебен" на един диджей. Много версии са били на тази песен, много е измъчена тя и от много певци, което ме радва", разкри той.

И призна, че в песента „Обсебен" говори за връзката му с музиката:

„Това е нещо, което ме е преследвало през всичките ми години. Още от ученическите ми години – 7,8 клас, тогава ме интересуваше само музика. Майка ми беше този човек, който ми подари първата електрическа китара, а тя тази година ще направи 90 години. Много ѝ благодаря на нея, за всичката добрина, с която ме е дарявала през годините".

Други от Възход и падение

Лили Иванова и Васил Найденов пеят пред “Св. Александър Невски” за 25-годишнината на БГ Радио

Историята на съвременната българска поп и рок музика на една сцена - това е мотото на големия концерт, с който БГ Радио ще отбележи 25-ата си годишнина

Мартеницата, която върна венецианката Силвия в дома й

Осиновеното в Италия момиче написа книга за историята си, започнала от дома в Златица В един августовски следобед на 2018 г. две жени - на 29 и 44 г., сядат една до друга на пейка пред НДК в София

Ернестина Шинова и Андрей Слабаков станаха баба и дядо за втори път

Ернестина Шинова и съпругът й Андрей Слабаков станаха горди баба и дядо за втори път. Това става ясно от снимка, публикувана в инстаграм от дъщеря им Йоанна Слабакова

Травис Келси не иска Хари Стайлс да е гост на сватбата му с Тейлър Суифт

Бившият приятел на Тейлър Суифт — Хари Стайлс — може да не присъства на сватбата ѝ с Травис Келси. Хари, за когото се твърди, че е сгоден за холивудската актриса Зоуи Кравиц

Тейлър Суифт регистрира гласа и образа си като търговска марка, за да се защити от злоупотреби с ИИ

Суперзвездата на поп музиката Тейлър Суифт е подала заявления в Американския институт за интелектуална собственост за регистрация като търговски марки на два звукови семпъла и своя снимка на сцената

>