Петър Москов: Ако народните представители забранят вейповете, те ще станат още по-интересни за децата

09.02.2025 09:28
Петър Москов

Учуден съм от шума, който се вдигна от цялата история за някой, който ходи да си слага ботокс в гараж. Не е работа на държавата след всеки неразумен човек да пуска по един контрольор, за да му казва: не влизай в гаража, за да те оперират. Това коментира д-р Петър Москов по Нова тв по повод фаталната козметичка, заради която 11 жени се озоваха в "Пирогов" с усложнения след поставяне на ботулинов токсин.

"Разумните хора знае простички неща и трябва да ги знае базово - лекаство се предписва от лекар, медицинска манипулация и операция се извършва от  лекар, лекарите работят в медицински центрове, болници. Като знаем тези три прости неща, ние сме опазени. Държавата ни пази, защото следи местата, на които се извършват манипулации, дали са спазени протоколите, дали лекарствата са качествени", каза още Москов. 

"Когато си мислим, че лекарството може да ни се предпише от съседката, или манипулацията може да ни се направи в гаража, може да прочетем в инстаграм, това не е работа на държавата. За тези хора има еволюционни сили, които се наричат естествен подбор. Не е работа на държавата след всеки неразумен човек да пуска по един контрольор, за да му казва не влизай в гаража, за да те оперират", каза още той. 

Москов настоятелно съветва всеки  да обръща към лекар, а не да иска мнение от съседката или от инстаграм. "Не се лекувайте по телевизията", каза още той. 

Той коментира и поредицата от инциденти с деца, пушили вейп. "Ако народните представители забранят вейповете, те ще станат още по-интересни за децата. Забраната и в момента съществува, но по интернет може да поръчваме всичко", каза Москов. 

Други от От страната и света

Емил Дечев: Сърбия ни отговори през Интерпол, че Пепи Еврото не е задържан там

Чрез Интерпол Сърбия ни отговори, че Петьо Петров-Пепи Еврото не е задържан там. Това съобщи вътрешният министър Емил Дечев в подкаста "Контракоментар"

Смениха и шефката на института по криминалистика, който прави експертизите по “Петрохан” (обзор)

Директорът на Националния институт по криминалистика (НИК) старши комисар Кремена Илиева е поредният ръководител в системата на МВР, сменен от служебния министър на вътрешните работи Емил Дечев

Версия на МВР: Фалшиви 1,2 млн. внос от Румъния за купуване на гласове (обзор, снимки и видео)

Арестувани са 6-има души - италианец, трима румънци и двама българи Само 2 банкноти стигнали до БНБ Печатницата е в окръг Тулча, бандата заработила през октомври 1,2 милиона фалшиви евро

Иран: Невраждебни кораби може да пресичат Ормузкия проток, ако се координират с нас

Иран е уведомил държавите членки на Международната морска организация (ММО), че „невраждебни кораби“ могат да преминават през Ормузкия проток, ако се координират с властите на Ислямската република

Проучване: Химикалите, произведени от човека, са навсякъде в световния океан

Създадените от човека химикали вече са навсякъде в световния океан и присъстват в морската разтворена органична материя, пише Синхуа, позовавайки се на данните от актуално изследване

>