Радостин Василев: Няма председател на парламента заради ДБ и БСП

20.11.2024 13:53
Радостин Василев

След поредния провал в избора на председател на парламента, Радостин Василев от МЕЧ коментира в кулоарите, че причината да няма такъв са "Демократична България" и БСП.

"Когато ни канят от "Продължаваме промяната" в коалиция с ДБ, и в същото време тази коалиция не може да си урегулира гласовете - едните гласуват против без аргумент. И когато БСП ясно са зависими от Пеевски, за нас е напълно невъзможно да имаме председател без одобрението на мафията", направи той свой разбор на гласуването за Силви Кирилов. 

"Планът МЕЧ продължава да действа - всички срещу Борисов и Пеевски. Само че от ДБ се проявиха и в последния момент гласуваха против Силви Кирилов, както и БСП. За мен зависимостта от Пеевски в ДБ е ясна много отдавна, а в БСП е очевидна с махането на Нинова", заяви Василев.

А във връзка с вече изразените опасения на МЕЧ, че не е сигурно как Кирилов ще се справи с отговорността, Василев каза, че е получил уверението му да няма "да толерира политики на Борисов и Пеевски докато е председател на парламента".

Той се надява до петък ИТН да са разговаряли с БСП и ДБ и да се намери решение. 

"И Наталия Киселова, и Петър Петров щях да подкрепя на балотаж", каза още лидерът на МЕЧ.

"В ПП-ДБ има разделение и на следващи избори ще се разпаднат. Те не си говореха на председателския съвет", разкри той за напрежението във втората по големина парламентарна група.                                                                                                                                                                                            

Други от Анализи

Секс, отрова и насилия: аферите, които застрашават Орбан

Сексуални посегателства над деца, отровена околна среда, предполагаемо секс видео с лидера на опозицията - предизборната битка в Унгария е пълна със скандални разкрития

Страсти за синя и зелена зона в София: правилно ли се лекува язвата “паркиране”

Софийският административен съд спря влизането в сила на новите цени и правила за синя и зелена зони в столицата до влизането в сила на съдебен акт по оспорването

11,7% от българите живеят в чужбина (Графика)

България е трета в ЕС с 11,7% свои граждани, живеещи в други държави по света. Това показват данни на Евростат за 2024 г. Лидер е съседна Румъния с 16%, следвана от Хърватия с близо 15%

Възходът и крахът на наркоимперията на Хаменей и Мадуро

С ареста на венецуелския диктатор се срина структура, градена 40 години от Иран. Властта в Техеран не може да насмогне на бързината на това сгромолясвяне Изминаха 47 години

Черният лебед “Петрохан”, с който ударихме дъното

Трагедията извади наяве колко болно е обществото ни - без авторитети, без лидери, без доверие към нито една институция Необходимо предисловие: този текст не търси отговори на въпросите защо и как се

>