"Продължаваме промяната": Не виждаме условия за проевропейско, антикорупционно правителство в 50-ото НС

07.07.2024 19:27
"Продължаваме промяната-Демократична България" СНИМКИ: Николай Литов

В 50-ото Народно събрание не виждаме условия за формиране на проевропейско, антикорупционно правителство и потвърждаваме, че ще бъдем конструктивна опозиция. Това се посочва в позиция на Националния съвет на "Продължаваме промяната" (ПП) във Фейсбук, предаде БТА.

След като ГЕРБ се провалиха със съставянето на правителство за седми път, сега отговорността е на втората политическа сила, отбелязват от ПП. "Продължаваме промяната" заедно с "Демократична България" единствени успяха да формират не едно, а две редовни правителства през последните три години, подчертават от партията.

Днес Националният съвет на „Продължаваме промяната“ се събра, за да обсъди изборните резултати на формацията и стратегията за евентуални следващи извънредни парламентарни избори. 

Други от От страната и света

Илияна Йотова: Благородство е думата, която най-добре описва проф. Герджиков

Честита 80-годишнина на проф. Огнян Герджиков! Благородство е думата, която за мен най-точно описва професора, написа във фейсбук президентът Илияна Йотова и публикува снимки от честването

Кампанията, която ще изпрати новите 240 депутати в парламента – пак под знака на войната като през 2022 г.

На 20 март започва поредната предизборна кампания, която ще изпрати новите 240 депутати в 52-ото народно събрание. Кандидатите са вече ясни - 4786 души (1439 жени и 3347 мъже)

Атаки до пълно изтощение - за ден цената на газа в Европа скочи с 30% (Обзор)

Войната оскъпява самолетните билети в ЕС Европа беше ударена с близо 30% увеличение на цените на газа   след атаки на Иран по една от най-важните в света платформи за добив на втечнен природен газ

Депутатите първо спасиха, после изтриха 437 млн. по плана за възстановяване (Обзор)

На прощаване с 51-ия парламент депутатите ускорено гласуваха законопроекти в опит да спасят плащания по плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ). В последния си работен ден в четвъртък приеха

Румънско месо през нелегални кланици до Ихтиман в магазини в София (Обзор)

БАБХ вече е подала сигнал до прокуратурата, схемата действала от поне 3-4  години Месо от Румъния, внесено незаконно у нас и транжирано в нелегални кланици до Ихтиман, е стигнало до магазини в София

>