Волейболна националка подписа първи професионален договор с "Марица" (Пд)

23.02.2024 12:52 24 часа Пловдив онлайн
Президентът на "Марица" (Пд) Илия Динков и Ива Дудова след подписването на договора от талантливата състезателка.

Най-младата волейболистка на "Марица" (Пловдив) Ива Дудова подписа своя първи професионален договор с клуба.

Талантливата състезателка  премина през всички възрастови групи на школата от U13 до U19. От сезон 2020-2021 тя е част от първия отбор на шампионките.

Ива Дудова е родена на 11 февруари 2006г.  и играе на поста диагонал. На едва 14-годишна възраст тя стана най-младата състезателка в женския отбор на "Марица". До този момент с тима е спечелила три шампионски титли и четири пъти е носител на Купа България. Има четири участия с "жълто-сините" в груповата фаза на Шампионската лига.

Играла е във всички гарнитури в националния отбор, а през 2021-ра спечели бронзов медал с България U16 и в мача за третото място тя стана най-резултатна с 41 точки. В момента е част от женския национален отбор.

Други от Волейбол

Турски треньор пое шампионките от "Марица" (Пд)

Младият турски специалист Ахметджан Ершимшек е новият старши-треньор на "Марица" (Пловдив). Той поема поста след раздялата с досегашния наставник Борислав Крачанов

Костадин Димитров към шампионките от "Марица": Пловдив ви е признателен (Снимки)

Благодарим ви за всичко, коeто правите! Пловдив ви е признателен за големите успехи, които постигнахте. С тези думи кметът на града Костадин Димитров посрещна волейболистките на "Марица" в общината

Волейболният шампион "Марица" (Пд) изненадващо се раздели с треньора си

Волейболният шампион при жените "Марица" (Пловдив) изненадващо  обяви раздяла със старши треньора си Борислав Крачанов. Това се случва само 2 дни след спечелването на 10-ата поредна титла и 3-а под

"Марица" (Пд) за десети пореден път е шампион на България, би ЦСКА с 3:0

Победа с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) гейма над ЦСКА донесе на "Марица" (Пд) десетата поредна шампионска титла. "Жълто-сините" спечелиха третата среща от финала на Националната волейболна лига за жени

"Марица" на победа от 10-а рекордна титла поред, "Левски" взе бронза

Волейболистките "Марица" се доближи само на една победа до спечелването на десета рекорда поредна титла в първенството след гостуващия ЦСКА с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15)