На косъм от нов бой: "Възраждане" обсадиха Явор Божанков на трибуната

07.06.2023 13:34 Весела Бачева
С дърпане и бой бе сложен край на заседанието на парламента на 1 юни..

На крачка от ново спречкване бяха депутатите в зала. До там се стигна след като Явор Божанков от ПП-ДБ излезе на парламентарната трибуна, за да обясни защо не е гласувал "за" Делян Пеевски да стане част от комисията по конституционни въпроси.

След като вота за Пеевски мина, на трибуната излезе колегата на Божанков Искрен Митев. Той обвини хората на Костадин Костадинов в лицемерие, тъй като те не се включиха във вота. Така кворумът падна и гласовете на ГЕРБ-СДС, ДПС и "Има такъв народ" стигнаха.

Веднага след Митев на трибуната излезе Божанков. Той обаче не можа да се изкаже, тъй като бе обсаден от депутатите на "Възраждане". На 1 юни, когато имаше спречкване между възрожденците и ПП-ДБ, Костадинов заяви, че той и хората му повече няма да допускат Искрен Митев, Явор Божанков и Манол Пейков да говорят от парламентарната трибуна. Тогава очилата на Веселин Вешев от "Възраждане" паднаха в жертва на напрежението, а Пейков се оплака, че е бил одран по лицето.

Божанков веднага бе заварден от квесторите, а към него се стекоха хората на Костадинов, начело с Деян Николов и Стоян Таслаков. Самият Костадинов също се впусна.

"Как няма да говоря? Защо да излизам? Къде да ходя? Ти ще казваш дали да говоря?", чу се да пита Божанков, а отстрани се чуваха викове "Слизай веднага от там", "Веднага изчезни от там", "Нямаш право да говориш". Междувременно Божанков ги засне на телефона си.

20 минути почивка пусна председателят на НС Росен Желязков, за да се успокоят страстите в залата.

Други от От страната и света

Полицаи: Незадоволителна е видимостта на знаци и маркировка в област Добрич

Състоянието на общинската и републиканска пътна мрежа в област Добрич след зимния сезон и подготовката за предстоящия туристически сезон бяха обсъдени на заседание от членовете на Областна комисия по

КЗК: Първоначалните данни показват бързо покачване на цените на горивата на едро

Първоначалните данни показват бързо покачване на цените на горивата на едро, заяви председателят на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) Росен Карадимов пред журналисти след среща с президента

Смениха и шефката на института по криминалистика, който прави експертизите за "Петрохан"? Тя: Питайте МВР

Директорът на Националния институт по криминалистика старши комисар Кремена Илиева е поредният ръководител в системата на МВР, който е сменен от служебния министър на вътрешните работи Емил Дечев

Росен Карадимов: Няма забранени споразумения между търговците на горива на дребно

Започнахме срещата с президента Йотова с данните на секторния анализ във фармацията, обсъждахме и горивата. КЗК няма преки правомощия върху цените на дребно

Гръцки хотелиери недоволни – българи купуват имоти, дават ги под наем, а не плащат данъци

Масово нашенци обаче регистрират апартаменти и къщи в данъчната служба и получават АМА номер, който посочват в онлайн обявите Гръцки хотелиери настояват държавата да оказва по-строг контрол на

>