Починалият в Логодаж мъж не бил убит с лопата от жена си, а се задавил

06.06.2023 10:26 Антоанета Маскръчка
"Бърза помощ" СНИМКА: Архив

Починалият в неделя 70-годишен мъж от благоевградското село Логодаж, не е умрял от удар с лопата, нанесен от жената, с която живее. Издъхнал е от задавяне с храна, стана ясно от аутопсията.

В понеделник от полицията съобщиха, че са получили съобщение от ЦСМП-Благоевград за това, че в къща в с. Логодаж е констатирана смъртта на 70-годишния пенсионер. Тогава пристигналите на място полицейски служители установили, че той е ударен с тъп предмет по главата от 62-годишната жена Цветанка от Благоевград, с която живеел, и тя бе задържана.

Тогава тя признала, че действително го е ударила с лопата по главата при самозащита. След разследване на всички факти и обстоятелства по случая и направената аутопсия стана ясно, че бившият миньор Атанас Котев е починал от задавяне. Действително имал наранявания по носа от удар, но те не са били причина за смъртта. Мъжът бил и със строшени ребра, имал и следи от стари травми, а вътрешните му органи били сериозно увредени от заболявания. Хората в селото казват, че двамата, които не са от селото, се събрали да живеят заедно преди около 2 г.  в къща, чиито собственик починал преди време. 

Местните казват, че Атанас и Цветанка често злоупотребявали с алкохола и се карали. Мъжът от близо 2 месеца не бил излизал, заради влошаване на здравословното му състояние и трудно се придвижвал.

Други от От страната и света

Чрез свързани дружества "Градус" изкупи дела на съоснователя си Лука Ангелов

За слаболиквиден пазар като Българската фондова борса обмяната на 41% от капитала на една компания в рамките на една сесия е събитие. Точно това се случи в петък с книжата на производителя на пилешко

Морът на буревестници и делфини до Шабла най-вероятно е от мрежи

Оплитане в рибарски мрежи е най-вероятната причина за смъртта на намерените до Шабла буревестници и делфини. Това съобщиха пред "Сега" природозащитници, специалисти по съответните видове животни

КС ще решава законно ли е автоматично да се отнема правото на гласуване на затворниците

Конституционният съд (КС) е образувал дело за евентуално противоречие на Изборния кодекс с Конституцията. Искането за това дело е подадено от съдията от Софийския градски съд Иво Хинов

Бум за гласуване в САЩ и Великобритания след тавана от 20 секции там (Обзор)

Отварят допълнителни по дипломатическите мисии и консулските служби. В Бурса обаче, където е пълно с изселници, сградата не побира повече от една 30 души задържани по сигнали за търговия с вот и

Българин, снабдявал картел с ракети и картечници, може да лежи до живот в САЩ

Петър Мирчев наемал африканци да фалшифицират документи Българин е получил обвинения в САЩ за незаконна търговия с оръжия с най-големия и влиятелен мексикански картел “Ново поколение Халиско” (НПХ)

>