Пускат мобилно приложение за бързо плащане и махане на скоба в София

07.10.2021 11:43 Даринка Илиева
Приложението се изтегля безплатно и изисква еднократна регистрация.
Приложението работи както с Android, така и iOS.

Нова услуга с мобилното приложение Sofia Plus за бързо заплащане и освобождаване при поставяне на скоба на автомобил стартира от днес Центърът за градска мобилност.

Приложението се изтегля безплатно и изисква еднократна регистрация. Чрез него ще може дистанционно с кредитна или дебитна карта да се заплати освобождаването на задържания автомобил. Така отпада необходимостта да се заявява освобождаване от скоба по телефона до информационния център на ЦГМ, което досега беше единствената опция.

Няма да има нужда шофьорът да стои до автомобила и да чака мобилен екип на ЦГМ. Веднага след отстраняване на скобата, той ще получава есемес, че е необходимо да плати нов престой или да премести автомобила си.

Чрез Sofia Plus може да се плати таксата за освобождаване от скоба на автомобил, който не е на самия водач, а например на негов приятел или роднина. Достатъчно е да се въведе номера и данните на банковата картата. Системата използва латиница и работи както с Android, така и iOS.

Други от От страната и света

Иван Иванов представи позицията на България по Европейския план за жилища на достъпни цени

„Ускоряването на строителството и насърчаването на енергийно ефективно, висококачествено строителство са от съществено значение, особено за уязвимите групи и за домакинствата със средни доходи

И в Свищовско задържани мъж и жена, насилвали животни и продавали видеата

При акция на ГДБОП в свищовското село Царевец са задържани мъж и жена, изтезавали животни, заснемали насилието и продавали видеата. Издевателствата върху животните се случвали в сайвант и гараж

Бойко Борисов: Не съм говорил с БСП и ИТН за смяната на шефа на парламента

ГЕРБ не са обсъдили с партньорите си ИТН и БСП идеята да изберат нов председател на парламента, който по предложение на президента Илияна Йотова да стане служебен премиер

Стартира продажбата на билети за 65-ото издание на МФ „Мартенски музикални дни"

От утре /4 февруари/ започва продажбата на билети за едно от най-престижните събития в музикалния календар на България – Международният фестивал „Мартенски музикални дни"

Министерството на туризма подкрепи Розовата долина да стане част от нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО

Министерство на туризма заяви подкрепата си за усилията Розовата долина да бъде разпозната като пример за съхранено земеделско и културно наследство със световно значение

>