Проф. Георги Рачев: Лято ще има, и то хубаво, може би малко по-дъждовно от нормалното

https://www.24plovdiv.bg/spravochnik/article/14542397 www.24chasa.bg
Проф. Георги Рачев Кадър: bTV

Лято ще има, и то хубаво, може би малко по-дъждовно от нормалното. Остават 26 дни до астрономическото лято, а климатичното пристига само след няколко дни - на 1 юни. Това обяви в ефира на Би Ти Ви климатологът проф. Георги Рачев.

Той посочи още, че докъм 2-3 юни времето ще е такова, каквото беше в последните дни, а днес, в събота и неделя ще има повече дъждове и гръмотевични бури.

Днес целият Балкански полуостров е с 30-40% вероятност за сериозни гръмотевични бури. Максималните температури в неделя на Балканите ще са сравнително ниски. В страни като Алжир и Мароко е по-студено, отколкото в Париж и Берлин.

От 1-2 юни ни очаква стабилизиране на времето. Край морето бавно се повишават максималните температури, а минималните стават доста високи. 17-18 градуса е температурата на водата - с 1-2 градуси по-ниски от обичайното за този период на годината, каза още проф. Георги Рачев.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.

ПОСЛЕДНО ОТ последно от 24 Часа

Витрините оглежда, докато минава покрай тях Тони Зетова. Знаменитата волейболистка се движи из София в небрежен спортен вид и никой не може да отрече, че изглежда много, много добре. Снимки: България

Сладко-сладко си похапнаха Алек Алексиев и Константин Вълков. Актьорът и журналистът поседнаха на дружески обяд, който поляха културно с червено винце. Наздраве! Снимки: България

ММА боецът Валентин Бенишев има предложения от две големи организации, разказа самият той за Спортната джунгла. Непобеденият талант се завръща в петък на голямата галавечер Max Fight 54 в Пловдив. Бившият съперник на Ислам Махачев ще се бие с румънеца Габриел Буфтя, съобщи jungle.bg. „За сега не водя преговори с нито една от въпросните вериги