Футболните национали с лекота надвиха 2:0 Кипър в Ларнака (Видео)

Националите се радват след края на мача в Кипър. Снимка и видео: Team Bulgaria

Българският национален отбор по футбол сравнително лесно би 2:0 Кипър като гост в приятелски мач в Ларнака.

Това бе трета поредна победа за "лъвовете" от три мача под ръководството на треньора Младен Кърстаич.

Преди това в срещи от турнира за Лигата на нациите неговите избраници надвиха Гибралтар с 5:1 и Северна Македония с 1:0.

Головете за България вкараха капитанът Кирил Десподов в 24-ата минута и Спас Делев в 71-ата.

Интересното бе, че двата голмайстори си асистираха един на друг за попаденията, както и че за Десподов това бе гол в трети пореден мач под ръководството на Кърстаич.

В неделя националите гостуват на Люксембург също в приятелски мач.

„Постигнахме трета поредна победа, което е нещо добро за този млад отбор. Имахме добри моменти в двубоя, като ние очаквахме да победим. Само с енергия и с живец в играта можем да постигаме подобни резултати и да радваме феновете. Радваме, че през първото полувреме имаше енергия и интензивност в нашата игра. Успяхме да пресираме противника, имахме доста промени от последния мач - Димо Кръстев дебютира за България, като имахме и играчи, които играха в предишните двубои. Все още има много да се работи. Имахме положения при резултат 0:0 да вкараме два гола, но във футбола се допускат грешки. Нека първо отпочинем, след което ще мислим за срещата с Люксембург“, заяви пред БНТ Младен Кърстаич.

„Мисля, че изиграхме супер мач. В първите 30 минути от срещата се справихме добре, пресирахме, бяхме агресивни. Ние се стремяхме да правим това, което изискваше треньорът от нас. Независимо от съперника, трябва да бъдем безкомпромисни и да се опитваме да се надиграваме“, коментира срещата един от героите в нея -  Кирил Десподов.

„Господин Кърстаич е мотиватор. Можете да го видите в неговите очи. Иска да има дисциплина и особено тактическа. Трябва да се раздаваш, когато играеш за България. Просто нямаш оправдания да не го направиш“, завърши капитанът на националния отбор.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.

ПОСЛЕДНО ОТ последно от 24 Часа

С метро ходи на работа Николай Денков. Бившият образователен министър няма проблеми да се повози на подземната железница, стиснал предварително принтиран документ в ръка. Снимки: България

Голям речен шаран се закачи на въдицата на късметлия, борят го над половин час Невероятна слука споходи риболовец на река Струма в навечерието на големия християнски празник Никулден. Мъжът отива край реката с фина въдица в опит да улови кефали, но на малката му кукичка се закача внушителен шаран. След продължителна борба речният гигант е изваден

След успеха на биографичните си книги Георги Тошев е замислил нов проект. Писателят журналист обикаля из София и не спира да говори по телефона. За финал Тошев се видя със свой приятел. Снимки: България