Висшата лига стартира с победа на “Арсенал” срещу “Кристъл Палас” с 2:0

Томас Парти (вляво) от "Арсенал" опитва да спре атаката на Еберечи Езе ("Кристал Палас") в първия мач от новия сезон в английската Висша лига. СНИМКА: РОЙТЕРС

В южен Лондон на “Селхърст Парк” беше открит 31-ят сезон във Висшата лига. Първият сблъсък противопостави два лондонски съперника - “Кристъл Палас” и “Арсенал”.

“Артилеристите” спечелиха с 2:0 след гол на Габриел Мартинели през първото полувреме и автогол на защитника на “Кристъл Палас” Марк Гехи в 85-ата минута

След доста сериозен натиск от “Арсенал” в началните минути тяхната игра бе белязана и от попадение. Първият гол за сезона беше вкаран от Габриел Мартинели след ъглов удар в 20-ата минута.

След гола на “Арсенал” “Палас” се промени изцяло в игрови план, като постепенно в хода на мача се изравни с “топчиите” по владение на топката и по нанесените удари.

Първото полувреме завърши 1:0 за “Арсенал”, въпреки че “Кристъл Палас” имаше добър шанс за изравняване на резултата след удар с глава на Одсон Едуар, който бе спасен от Арън Рамсдейл

В началото на второто полувреме “орлите” изпуснаха още едно чисто положение, след като Еберичи Езе се озова в ситуация сам срещу вратаря, но отново “Палас” не успя да се възползва.

В 85-ата минута Букайо Сака проби по десния фланг, центрира топката, а защитникът на “Кристъл Палас” Марк Гехи я прати в собствената си врата и по този начин “Арсенал” си осигури победата с 2:0.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.

ПОСЛЕДНО ОТ последно от 24 Часа

Само 1 г. след като роди момиче Любомира Казанова "подарява" сестричка на София  Втора дъщеричка очаква златното момиче Любомира Казанова. Грацията показа наедряло коремче в басейна по време на лятната си семейна почивка, а до нея във водата е първородната й рожба София. Снимката в социалната мрежа е придружена с текст: "Малката ми любов Софи и

Изящна е Виктория Готева не само на екрана, но и извън него, цялата в червено - все едно слиза от комунистическия събор на Бузлуджа. Водещата на новините по Би Ти Ви заложи на огнения цвят и прикова мъжките погледи край НДК с елегантен червен костюм, очертаващ стройната й фигура. "Въоръжена" с червено конче, вероятно против уроки

Тънки маркови цигарки пафка Християн Гущеров, видяха здравословните папараци на "България Днес". Бизнесменът се повози с половинката си Светлана в огромния си майбах и събра очите на минувачите със скъпото возило. Снимки: "България