“Победителите” - последният роман от трилогията на Фредрик Бакман “Бьорнстад”
09.06.2022 09:54; 24 часа“Победителите” е завладяващият завършек на трилогията “Бьорнстад” oт Фредрик Бакман, един от най-продаваните шведски автори в света.
Още с появата си през 2017 г. разтърсващият роман “Бьорнстад” се превърна в истински феномен не само у нас. Успя да привлече вниманието и на стрийминг гиганта HBO Маx, който засне едноименен минисериал. Втората книга “Ние срещу всички” затвърди мястото на автора като едно от най-обичаните литературни имена по света.
В “Победителите”, последния роман от трилогията, съдбата на хокейното градче Бьорнстад виси на косъм. Все още едно нещо обединява жителите му – хокеят. Изминали са две години от събитията, които разтърсиха града на Мечките. Събития, които никой не иска да си спомня. Всички искат да продължат напред, но има нещо в този край на гората, което не спира да им пречи.
Докато жителите на Бьорнстад се изправят срещу призраците на миналото, стари вражди се зараждат наново, а на хоризонта се задават големи промени. Някой се завръща у дома след дълго отсъствие. Друг ще умре. Всеки от героите води своите житейски битки - опит за запазване на брака, почти невъзможни усилия за спасяване на децата, подчиняване на вика на омразата. Един ще се влюби, друг ще се бие. А някой ще грабне огнестрелно оръжие и ще се отправи към хокейната зала.
Не всичко, за което градът се е борил толкова ожесточено, ще оцелее. Не всички герои, към които читателите вече имат симпатии, ще имат късмета да остареят. Защото във въздуха на Бьорнстад се усеща мъка и насилие и неговата приказка няма как да завърши щастливо.
Какво значи едно семейство, един хокеен клуб, една общност? За да вникнете в интригуващите истории на малкото градче, трябва да се вгледате във връзките между жителите му. Свързващата нишка се крие в лоялността, вината, приятелите и съотборниците, хокея и любовта.
“Победителите”, както и цялата трилогия, се издават от “Сиела”. (24часа)
Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.
-
Условна присъда за българка и $2 млн. глоба за “Креди Сюис” - прали пари на Брендо (Обзор)
-
В болница приемат само с електронно направление от 1 август (Обзор)
-
Жена обърка педалите на колата, блъсна се в паметника на Левски в Казанлък
-
Форсажът на Радев и ината на "Промяната" счупиха рулетката преди завъртането (Обзор)
-
Бой в македонския парламент
-
Спекулации уволниха проф. Генчо Начев от “Св. Екатерина”. Той и министър Сербезова отричат (Обзор)
-
До 7 юли обсъждат проекта за наредба за разпределение на извънредната помощ от ЕК
-
Поръчайте тест драйв на първия и единствен 100% трактор на метан в света
-
Зам.-министър Бурджев: „Имаме завършена оперативна програма за рибарство до 2027 г.
-
Токачките обичат височините
-
Агенцията по храните проверява два сигнала за отравяне на пчели
-
Нови функции за големите Fendt
-
При дефицит на витамин А кожата на детето може да стане суха и лесно дразнима
-
Трихотиломания при детето - що е то?
-
Детето иска да яде постоянно. Нормално ли е?
-
Мотивирайте децата си да имитират различни емоции
-
Грешка е да отбивате бебето бързо и изведнъж
-
Сигнали за проблем с физическото развитие: 12 до 18 месеца