В Ново село чакат близки от Острова да приберат тялото на убитата англичанка

25.02.2021 18:14 Дима Максимова
До края на седмицата във великотърновското Ново село очакват близките на убитата преди дни англичанка Тина - Рокси

До края на седмицата във великотърновското Ново село очакват близките на убитата преди дни англичанка Тина - Рокси, за да се погрижат за тялото и имуществото й, каза кметът Христо Христов. Това обаче едва ли ще се случи толкова скоро, тъй като бащата на 62-годишната преселничка, известна на местните като Рокси и Роуз, в момента си вадел паспорт за пътуването. В пандемията му е нужен и отрицателен PCR тест.

Според съобщението за смърт цялото име на британката е Тина Даян Еър. Във Фейсбук тя е отбелязала, че е от Глостър. Има на Острова 82-годишна майка и брат, но те нямало да пътуват до България за прибирането на тялото, научи "24 часа" от свои източници.

Междувременно кметът в сряда командировал в Дряново двете прасенца, които Тина отглеждала. Дал ги с приемно-предавателен протокол на семейство англичани. "Ако някой ги потърси, ще ги върнем веднага", обяснява местният управник. Христов обаче продължава всеки ден да храни 3-те кучета в къщата, останала без стопанка.

Тина пристигнала в Ново село преди 8 години, и оттогава живее сама, а местните знаят за нея изключително малко. Не била особено контактна и рядко се събирала дори с британската общност. В селото имат 25 преселници от Англия, Ирландия, Шотландия и Белгия. Занимавала се с фермерство и дори учела любимите си прасенца да рисуват.

Според публикация на "Дейли мейл" обаче тя имала 17-годишна кариера в международна адвокатска кантора и преди да се установи у нас, живеела в Хонконг.

Тина, която харесвала живота си в България, бе намерена мъртва в плевнята на къщата си на 17 февруари. Жената била убита с лопата от 26-годишния си приятел Денислав Красимиров, когото заварили да копае гроб в двора. Старши инспектор Петър Петров от участъка в Балван и кметът на Ново село го заловиха и той сам поиска да остане в ареста, за да не бъде линчуван за стореното. По съвет на адвоката си мълчи за мотива за престъплението, което по първоначални данни е извършено от ревност. "Възползва се от правото си да не дава обяснения. За мен случаят е ясен от фактическа страна, чакаме ДНК експертиза", каза наблюдаващият прокурор Николай Иванов.

Местните хора в Ново село разказват, че доста по-младият мъж от Горна Оряховица често посещавал Тина в дома й в Ново село. Виждали го да пристига с такси и смятат, че са имали връзка в продължение на около година. Той е с чисто криминално досие.

Други от Новини

Младеж заби кола в дере в Айтос, пострадаха 15-годишно момиче и мъж на 20 г.

15-годишно момиче и нейният спътник на 20 г. пострадаха при катастрофа в Айтос, причинена от млад шофьор с едва няколко месеца стаж зад волана. По данни на полицията около 23,25 ч

Съдът в Добрич остави в ареста мъж, шофирал след употреба на алкохол и дрога

Състав на Районния съд в Добрич уважи искането на Районната прокуратура за налагане на най-тежката мярка за неотклонение спрямо 27-годишен мъж, привлечен в качеството му на обвиняем за това

Управителят на проверения ресторант: Собствениците са гърци, полицаите не искаха документи

„Бяхме си на работа и дойдоха полицаи на проверка, дори не влязоха в ресторанта. Бяха отвън, всичко беше за 15-20 мин. Нито са искали документи, нито са проверявали персонала, клиентите

Радев към деца сираци: Мечти, воля и усилия - те са гаранция за вашия успех

Иска се увереност, искат се мечти, искат се воля и усилия, защото те са гаранцията за вашия успех. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към близо 100 младежи в неравностойно положение

Задържаха мъж, влязъл в шадравана в центъра на Русе

Мъж бе арестуван в Русе, след като влезе в шадравана в центъра на града. Това видя репортер на БТА. Сигналът, че в шадравана има мъж с неадекватно поведение

>