Община Белица дари 5000 лв. на болницата в Разлог

16.11.2020 16:00 Антоанета Маскръчка

Община Белица дари 5000 лв. на болницата в Разлог в битката с коронавируса. Разложката болница приема пациенти и от общините Банско, Белица и Якоруда. Медиците там на са ръба на силите си, много от тях са заразени с коронавирус.
Кметът на Белица Радослав Ревански обясни, че дарението е жест  и помощ за лечението на хората и лекарите в COVID отделенията.
Той отправи апел към хората от всички общини в региона да се присъединят и да дадат своя принос към болницата в Разлог.
"Благодаря на всички лекари и на медицинския персонал, които в дълги безсънни дни и нощи, през тези дълги месеци се борят за живота на хората и правят всичко възможно да го опазят", каза Ревански.
Поради кадрови дефицит ( заболялост на 60% от персонала) Рентгеново отделение в болницата в Разлог няма да работи с амбулаторни пациенти събота и неделя, както и в часовете от 19:30 до 7:30 за делничните дни.
За тези часови интервали и дни е подсигурено лаборант и лекар на разположение за повикване САМО за спешни и стационарни пациенти към МБАЛ Разлог.
За дните от понеделник до петък, от 7:30 до 19:30 отделението е с обичайния режим на работа.
Като доброволец там се върна да работи депутатът от ГЕРБ д-р Емил Тончев. От няколко дни той се е самоизолирал и очаква резултат от теста си за коронавирус.

Други от От страната и света

Министър Дечев смени и тримата зам.-директори на СДВР

И тримата заместник-директори на СДВР бяха сменени със заповед на вътрешния министър Емил Дечев, научи "24 часа". Това са Мирослав Данаилов, Добромир Брешков и Лъчезар Колев

Карина Караиванова заема мястото на Гюров като подуправител на БНБ

Парламентът избра Карина Караиванова - Ганозова за подуправител на БНБ, ръководител на управление „Емисионно" с гласовете на ГЕРБ, ИТН и ДПС-НН. Тя бе предложена за поста от управителя Димитър Радев

Задържаха мъж, откраднал пенсията на 96-годишен в София

Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 42-годишен мъж, откраднал пенсията на 96-годишен мъж, съобщават от пресцентъра на прокуратурата

Делян Пеевски: ПП-ДБ громят Америка и Доналд Тръмп

"ПП-ДБ показаха, че обичат Америка само когато Америка е на Сорос. Громиха Америка и президента на Америка. Жалка гледка". Това каза в кулоарите на парламента лидерът на ДПС Делян Пеевски

Топлоподаването в някои части на София е спряно заради авария

Поради аварии е временно спряно топлоподаването в някои части на столицата, пише в уебсайта на "Топлофикация - София". От днес без парно и топла вода остават абонатите на бул. "Цариградско шосе" бл

>