Карадайъ: Призивът на ГЕРБ “утре да ги бием” го видяхме в буквалния смисъл

29.09.2020 15:46 Румина Димитрова
Лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ говори пред журналисти днес. Снимка Авторката

Поздравявам ГЕРБ за изборите в Карагеоргиево. Всички ние видяхме в деня за размисъл председателя на ГЕРБ, който в същото време е и премиер, с държавния ресурс да е част от колективното мислене, явно. Заедно с него и зам.-председателя на ГЕРБ, който е и кмет на община Бургас, заедно с кмета на Айтос. Имаше един призив, надявам се да е бил политически, “утре да ги бием”. За съжаление, ние го видяхме в буквалния му смисъл.

Това каза лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ пред журналисти днес.

Доколкото тази седмица имаше избори, четохме и едни заглвия по медиите кой как и кого рагромил, разбил. Искам да ви дам малко статистика. Тази седмица имаше първи тур на частични и нови избори на 24 места. Резултатът от тях е следният: на първи тур ГЕРБ девет спечелени, ДПС - седем, БСП - три, БЗНС - един, “Да, България” - един, един инициативен комитет, има два втори тура, каза Карадайъ.

ДПС имаше кандидати в десет от всичките места при спечелени седем на първи тур. Тоест 70% от участието на ДПС. И ако ползваме терминологията на други политически сили, съвсем спокойно категорично можем да кажем, че ДПС разби, разгроми БСП и ГЕРБ и всички останали в седем от изборите, но ние няма да ползваме тази терминология. Доколкото се отнася за спазването на законите и начина на правене на избори - бих искал да поздравя ГЕРБ за изборите в Карагеоргиево.

На въпрос “Това ирония ли е”, Карадайъ отговри: Да.

Очаквайте подробности!

Други от От страната и света

Ерик Дейн си отиде в деня, в който преди 20 г. се появи в “Анатомията на Грей”

Последните думи към дъщерите му: Живейте в настоящето, влюбете се, избирайте приятелите си мъдро 19 февруари 2006. В този ден е излъчен епизодът от втория сезон на сериала “Анатомията на Грей”

Андрей Янкулов кани юристи да изработят критерии за номиниране на позиции в съдебната система

Служебният министър на правосъдието Андрей Янкулов обяви, че ще покани представители на професионалните юридически общности и гражданския сектор на консултации за изработване на критерии за номинации

Експлозии разтърсиха Багдад и Ербил

Експлозии бяха чути тази вечер в иракската столица Багдад и в град Ербил, в Иракски Кюрдистан, съобщиха журналисти от Франс прес. Причината за силните експлозии в Багдад остава неизвестна

Отломки от иранска ракета удариха луксозен небостъргач в Дубай (Видео)

Отломки от иранска ракета, която е била прехваната от ОАЕ, удариха луксозен небостъргач в Дубай, пише "Дейли мейл".  Снимки и видеа в социалните мрежи показват как известната сграда Marina Tower 23

Цицелков: Пия, пуша, не си мълча, не съм удобен

Пия, пуша, не си мълча, не съм удобен, свалям апликации, звезди и каквото мине наоколо. Така започна своя публикация във фейсбук бившият служебен вицепремиер за честни избори Стоил Цицелков

>