ВМРО: Законът за социалните услуги трябва да бъде отменен

05.06.2020 10:52 Румина Димитрова
Искрен Веселинов. Снимка Фейсбук

Трябва и цялостна реформа на социалната система, казват патриотите

Законът за социалните услуги трябва да бъде отменен. За това ще настояват от ВМРО, стана ясно на пресконференция на партията в парламента днес.
Още през декември от партията настояха влизането на закона от първи януари 2020 г. да бъде отложено с шест месеца заради страховете на група родители, че с приемането му децата им ще могат да се отнемат. През това време трябваше да се проведат редица срещи със заинтересованите страни, за да се реши как да се измени законът. Пандемията от коронавируса обаче стопира срещите. И сега се очаква законът да влезе в сила от 1 юли със същите текстове.
За нас от ВМРО този закон трябва да бъде отменен, каза зам-шефът на ВМРО Искрен Веселинов.
За съжаление, пандемията направи невъзможно да се проведе дебатът, който искахме. На 18 март беше датата. Това беше първото събитие, което беше отменено. Дори молих председателя да ни разреши провеждането поне на този форум, но това не се случи, продължи той.
В ситуация сме, пред която или трябва да търсим ново отлагане на закона, или да търсим решение. Имахме множество срещи с НПОта, които се занимват с тази тема, както и с хората с увреждания, които настояват той да се приеме. За нас от ВМРО този закон трябва да бъде отменен, но така че да не се създава правен вакум. Трябва да има едно обединяване на законодателството в сферата на социалното подпомагане, който в момента е безумно разпилян.
Абсурдно е в държава като нашата да има толкова много закони, които регламентират само една сфера. Трябва да имаме единна политика. На всичкото отгоре част от тях се сдминистрират от различни администрации. В момента у нас няма единна система, която да проверява едно лице по всички тези закони - колко пъти е подпомагано от държавата и т.н. Тоест говорим за някакъв тип реформа, която трябва да се случи с много сериозен размах, отсече Веселинов.

Очаквайте подробности!

Други от От страната и света

Европейският парламент замразява ратифицирането на търговското споразумение със САЩ

Европейският парламент (ЕП) е решил да спре процеса на ратифициране на търговското споразумение между ЕС и САЩ след последните заплахи на Доналд Тръмп, потвърдиха днес основните политически групи

Ваня Григорова: Ходът на Румен Радев е много добре изчислен

„След като бяха проведени протестите и правителството падна беше ясно, че той излиза", коментира в предаването по bTV „Лице в лице" оставката на президента Румен Радев общинскaта съветничка и лидер

Евелина Славкова, "Тренд": След решението на КС ще има надграждане от чутото от Радев

След като Конституционния съд излезе с решение, че той вече не е в качеството си на президент, ще има повече надграждане от това, което сме чували от него

Цветозар Томов: ЦИК няма готовност да работи с новите сканиращи машини

Централната избирателна комисия няма готовност да работи с новите "оптични сканиращи устройства", които депутатите искат да впишат в Изборния кодекс. Това заяви по време на поредното извънредно

Александър Маринов, бивш стратег на Радев: Може да си сътрудничим, но няма да ползва партията ни "България Може"

Партия "България Може" няма да е "мандатоносителят" на Румен Радев за изборите. Това изясни проф. Александър Маринов, който оглавява изпълнителния й съвет, пред "24 часа"

>