Карантина смъкна със 6% растежа на френската икономика

12.05.2020 11:36
Френската икономика е изгубила 6 пункта от годишния си растеж за двата месеца ограничителни мерки СНИМКА: Ройтерс

Френската икономика е изгубила 6 пункта от годишния си растеж за двата месеца ограничителни мерки, съобщи пред радио Франс ентер (France Inter) управителят на централната банка Франсоа Вилроа дьо Гало, цитиран от Франс прес. Според него държавата ще трябва да инвестира в някои компании, за да бъдат избегнати фалити.

По думите му загубата на растеж за цялата година ще бъде още по-голяма, тъй като по време на възобновяването на дейностите активността остава частична.

От вчера Франция започна постепенно възвръщане към обичайния ритъм на живот, въпреки че кафенетата и ресторантите ще останат затворени най-малко до края на месеца.

Европейската комисия прогнозира спад на брутния вътрешен продукт (БВП) на страната с 8,2 на сто през 2020 година, допълва БТА.

По данни на Банк дьо Франс (Banque de France) икономическата активност се е свила с 27 процента през април след спада с цели 32 на сто през втората половина на март.

За май се очаква спадът да е около 17 процента.

Други от От страната и света

27-годишен мъж загина при катастрофа между селата Дерманци и Тодоричене

Мъж на 27 години е починал след катастрофа между луковитските села Дерманци и Тодоричене, съобщиха от Областната дирекция на МВР – Ловеч. На 1 януари около 2

Кристалина Георгиева за еврото: България ще спомогне за формирането на бъдещето на Европа

Управляващият директор на Международния валутен фонд Кристалина Георгиева определи влизането на България в еврозоната като важен и дълбоко личен етап, пише БТА

Гайдата и зелникът са наши, но губим шопската салата

ЮНЕСКО признава 9 BG елемента - празника Сурва, Бистришките баби, нестинарството, носии, многогласово пеене Признават ни още Боянската църква, Мадарския конник, Казанлъшката гробница и тази в Свещари

Първото бебе в Търговище е момче

Момче е първото бебе, родено в болницата в Търговище, за 2026 г. То е първо дете и за родителите си, които са жители на областния град, съобщи дежурната акушерка Весела Симеонова

Токът за бизнеса утре поскъпва с близо 30 на сто

При средна цена от 95,67 лева (без ДДС) за мегаватчас e търгувана днес електроенергията на Българската независима енергийна борса (БНЕБ) в пазарен сегмент "Ден напред"

>