70% от държавните служители в Гърция ще се върнат на работа от 11.05.

10.05.2020 11:28
Минувачи в Гърция СНИМКА: Ройтерс

От началото на следващата седмица се очаква 70 процента от държавните служители в Гърция да са на работните си места, предаде АНА-МПА.

В тази връзка министърът на вътрешните работи Такис Теодорикакис издаде циркуляр за спазване на безопасни условия на труд в условията на постепенно връщане към нормален ритъм на работа.

Според разпоредбите на министерството при необходимост в службите могат да се завърнат и до 100 процента от работещите при спазване на разстояние между работните им места от поне 1,5 метра, съобщи БТА.

И през следващата седмица ще е в сила плаващото начало на работното време съответно в 7, 8 и 9 часа сутринта, за да се избегне струпването на много хора едновременно в градския транспорт. В случаите, в които служителите идват на работа с лични автомобили или пеша, се позволява работното им време да се запази такова, каквото е било преди началото на пандемията.

Разпоредбите не се отнасят до полицията и въоръжените сили, работещите в образованието и в здравеопазването, както и в структурите на министерството на миграционната политика.

Други от От страната и света

Двама загинаха, петима са ранени при руска атака с дронове през нощта срещу Одеска област

Двама души загинаха, а петима бяха ранени при среднощна руска атака с дронове срещу Одеска област, съобщи в Телеграм ръководителят на Одеската областна военна администрация Олег Кипер, цитира БТА

Проверяват дали Жельо, който изнасилвал кучето си Мая, страда от психически разстройство

На животинчето му правят изследвания за наранявания Наблюдаващият прокурор е дал срок от 48 часа, за да бъдат извършени експертизи - после ще преценят дали ще го обвиняват  Прокуратурата разследва

Денков: Не сме точно разделени с ДБ

Не сме се точно разделили с ДБ, заяви пред БНР акад. Николай Денков - зам.-председател на "Продължаваме промяната". "Ние предложихме споразумение за парламентарен съюз, имаме общ процес

„Джиро д'Италия" затваря част от републикански път през община Елена на 9 май

Част от републикански път II-53, преминаващ през община Елена, временно ще бъде затворен за движение на 9 май заради колоездачната обиколка „Джиро д'Италия"

Антон Кутев от "Прогресивна България": Другата седмица ще има ново правителство

Другата седмица ще има ново правителство, обяви Антон Кутев от "Прогресивна България", който ще отговаря за медийната политика на управляващите. "Работим активно и ще бъдем готови във всички срокове

>