Борис Джонсън има син, присъствал на раждането (Обзор)

30.04.2020 01:00 Павлина Трифонова
Борис Джонсън и Кари Симъндс

Годеницата на преборилия коронавируса британски премиер роди по-рано, но бебето е здраво

Британският премиер Борис Джонсън стана баща само 16 дни след като животът му бе спасен в реанимация на лондонска болница след заразяване с коронавирус. Неговата годеница Кари Симъндс роди син рано в сряда, въпреки че бебето се очакваше в началото на лятото.

Последният месец беше кошмарен за 32-годишната Симъндс. Тя трябваше да напусне премиерската резиденция на Даунинг стрийт 10 и да се самоизолира само с кучето им в апартамента си, след като Джонсън се разболя. След това Кари също прояви симптоми на К-19, но успя да се излекува в домашни условия. Когато премиерът бе вкаран в реанимация, тя му пишеше любовни съобщения и изпращаше снимки от видеозон на бебето им, за да повдига духа му. Лично го посрещна при изписването му и изкара с него две седмици в провинцията, докато се възстановяваше. Двамата се прибраха в Лондон в неделя.

Говорител на премиера каза, че те са много радостни да съобщят за раждането на здраво момченце, което се е появило в лондонска болница. Твърди се, че Джонсън е присъствал на появата на своя син, която стана само два дни след като успя да се върне на работа след почти месец лечение.

Първоначално премиерът имаше намерение да се възползва от полагащите се две седмици бащинство, но заради дългото си отсъствие и твърде многото трудни решения, които предстоят около епидемията в началото на май, това едва ли ще се случи. Вчера обаче той отново бе заменен от външния министър Доминик Рааб във времето за парламентарен контрол на правителството в парламента.

55-годишният Джонсън вече е баща на две момичета и две момчета от брака си с адвокатката Марина Уилър, който официално успя да приключи 11 дни преди да обяви годежа си с Кари в началото на март. Има извънбрачна дъщеря с изкуствоведката Хелън Макинтайър и вероятно още едно дете.

Синът на Джонсън е третото новородено, което ще бъде отглеждано на Даунинг стрийт 10. Докато бяха премиери, на Тони Блеър и на Дейвид Камерън им се родиха съответно син и дъщеря.

Други от От страната и света

Пребиха координатора на "Величие" в Гоце Делчев (Снимка)

Координаторът на партия "Величие" в Гоце Делчев Станислав Жулев е бил пребит от двама мъже, докато снимал видео в землището на близкото до града с. Борово

Потребителите на бившия дом "Майка и дете" в Русе отбелязаха Бабинден

В сградата на бившия Дом „Майка и дете" днес беше отбелязан празникът Бабинден с тържествено събитие, организирано от Дневния център за пълнолетни лица с тежки множествени увреждания

Вигенин: Индустриалната политика не трябва да бъде за сметка на националните бюджети за здравеопазване

Кристиан Вигенин с позиция в дебата на Европейския парламент по предложението за регламент за критично важните лекарствени продукти „Индустриалната политика не трябва да бъде за сметка на

Руската ТАСС: Решението на Румен Радев е единствената възможност България да излезе от кризата

Решението на Румен Радев да участва в предизборната кампания в качеството на политически лидер е единствената възможност за изход на страната от кризата

Слаб растеж на заплатите във Великобритания при близка до петгодишен връх безработица

Ръстът на заплатите във Великобритания отново се забавя, докато нивото на безработица остава непроменено на най-високото си ниво от близо пет години. Това показват изнесени днес данни на Службата за

>