В Самоков се разследва нарушаване на мерките при масово събиране на хора пред църква в града

14.04.2020 10:54

Районна прокуратура – Самоков е образувала досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 355, ал. 2, вр. ал. 1 от Наказателния кодекс.

В постъпилите от РУ на МВР гр. Самоков материали се посочва, че на 12.04.2020 г. от 10 ч. до 11 ч. и от 17 ч. до 18 ч., в ромската махала в гр. Самоков, пред храм „Божия Църква България“, били нарушени наредба, правила и мерки, издадени против разпространението на заразна болест (Covid-19). Деянието било извършено по време на пандемия и извънредно положение.

В хода на разследването ще бъдат разпитани лица, участвали в подготовката на въпросните мероприятия с цел да бъде установено по чия инициатива те били проведени. Следва да се уточни броят на хората, присъствали на събиранията пред църквата. Предстои да бъде назначена видеотехническа експертиза на магнитния носител с информация и да се установят лицата в заснетия клип. Същите ще бъдат разпитани в качеството на свидетели.

Други от От страната и света

ЛеБрон Джеймс и синът му пренаписаха още веднъж историята в НБА

Леброн Джеймс и синът Брони Джеймс станаха първия дует баща-син играл заедно в плейофите на НБА. Това се случи в първия 1/4-финален мач от серията между "ЛА Лейкърс" и "Хюстън"

Арестуваха 36-годишен с пари и списъци с имена в Раданово

Полицаите от Полски  Тръмбеш задържаха 36-годишен от с. Раданово за изборни престъпления, съобщиха от ОДМВР - Велико Търново. В петък следобед е извършена проверка в жилище в с

Хванаха двама да шофират с почти 3 промила в деня за размисъл

Двама водачи, употребили алкохол установиха служители на Пътна полиция и РУ – Полски Тръмбеш. Снощи около 21,00 ч. в П. Тръмбеш е извършена проверка на лек автомобил

Има сигнал за купуване на гласове край Лом

Има сигнал за купуване на гласове в село Трайково, край Лом, съобщава Нова. Полиция и служители на РИК проверяват сигнала. В област Монтана има проблем с машините

Шофьорът, блъснал 3 коли на светофар в Русе, бил пиян

Шофьорът, който причини верижната катастрофа с четири коли в събота в Русе, е управлявал автомобила си след употреба на алкохол. Това съобщи регионалният говорител на МВР в крайдунавския град Даниела

>