Нови 424 позитивни на коронавирус пациенти са регистрирани в Сърбия

14.04.2020 09:15
СНИМКА: pixabay

В Сърбия през последните 24 часа са регистрирани още 424 позитивни на новия коронавирус, има и нови пет смъртни случая, съобщава белградският вестник "Политика". Общият брой на заболелите до днес е 4054, а починалите са 85.

В болнично лечение в момента се намират 2890 пациенти, от които 138 са на респиратори. Новите починали са трима мъже и две жени на средна възраст 76 години. Процентът на смъртност в Сърбия от коронавирус в момента е 2,09 процента, пише "Политика", цитиран от БТА. 

Епидемиологът Бранислав Тодорович заяви, че се забелязва слабо намаляване на пациентите на болнично лечение, което е причина за лек оптимизъм.

Президентът на Сърбия Александър Вучич ще проведе утре консултации с премиера Ана Бърнабич във връзка с искането на синода на Сръбската православна църква, отправено към държавното ръководство, за Великден временно да бъде отменена забраната за движение, съобщава вестник "Блиц".

Според "Вечерне новости" по-вероятно е и през предстоящия уикенд, когато се пада Великден, да останат в сила строгите мерки за забрана на движение, но все още не е ясно дали ще продължи моделът на полицейски час от петък следобед до понеделник сутринта. Вестникът отбелязва, че под арест заради нарушаване на мерките за самоизолация се намират 123 души. Председателят на скупщината на града Никола Никодиевич благодари вчера на огромното мнозинство граждани, че миналия уикенд са спазили най-дългата забрана да движение от 60 часа. Той каза, че ако хората са дисциплинирани в следващите десет дни, със сигурност ще победят вируса, пише "Новости".

Други от От страната и света

Посланичката на Украйна: Трагедията в Чернобил не е само въпрос на физика или наука, а и на отговорност

Трагедията в Чернобил не е само въпрос на физика или наука. Тя е въпрос на отговорност, каза посланикът на Украйна в България Олеся Илашчук по време на международната конференция „Радиоактивният

Иззеха пистолет, гранати и патрони от жилища в Шумен

Полицаи задържаха 43-годишен криминално проявен мъж от Шумен вчера сутринта в хода на проведени оперативно-издирвателни действия за противодействие на престъпления

10-годишно момче се блъсна с велосипеда си в товарен автомобил в село Василево

10-годишно момче се блъсна с велосипеда си в товарен автомобил в село Василево, с мозъчна контузия е, съобщават от Областната дирекция на МВР – Добрич

Задържаха мъж, карал с 2,08 промила алкохол в кръвта

Софийска районна прокуратура обвини и задържа мъж, хванат да шофира с 2,08 промила алкохол в кръвта. На 14.04.2026 г. , по ул. „Тодорини кукли" в гр. София

Хванаха пиян шофьор на товарен автомобил

40-годишен водач на товарен автомобил „Мерцедес" е задържан с полицейска заповед за управление след употреба на алкохол, съобщиха от ОДМВР - Кюстендил

>