Продажбите на Бе Ем Ве се свиха с 20% през първото тримесечие

06.04.2020 15:56
СНИМКА: Pixabay

Бе Ем Ве (BMW) продаде с 20,6 процента по-малко автомобили през първото тримесечие на годината спрямо същия период на миналата година, тъй като пандемията от коронавируса подкопа продажбите в Китай, Европа и САЩ. Това обяви днес германският автомобилостроител, цитиран от ДПА.

Около 80 процента от всички търговски обекти в Европа и 70 процента в САЩ в момента са затворени заради коронавируса, се посочва в комюникето на Бе Ем Ве.

Компанията гъвкаво адаптира обема на производството спрямо търсенето, каза членът на Управителния съвет на Бе Ем Ве Петер Нота.

В Китай наблюдаваме първите признаци на възстановяване с много поръчки, отбелязва той.

Опазването на здравето на служителите, ликвидността на компанията и дългосрочния успех са ключови в момента, сочи комюникето на Бе Ем Ве.

През първото тримесечие на 2020 година, автомобилотроителят е продал едва 477,111 автомобила от марките Бе Ем Ве, Мини (Mini) и Ролс-Ройс (Rolls-Royce). Продажбите в Китай са се понижили с 31 процента, с 18 процента в Европа и 17 процента в САЩ, предава БТА.

Бизнес очакванията на цялата германска автомобилна промишленост за идните месеци са песимистични заради епидемията от Ковид-19. Индексът на германския институт за икономическо развитие Ифо (Ifo) се е свил с 14 пункта до -33,7 пункта.

Прогнозите за износа също са спаднали до -42,7 пункта, най-ниското равнище от март 2009 година, каза днес икономистът от Ифо Клаус Волрабе.

Други от От страната и света

Пет риска дебнат американската икономика

Американската икономика, която премина през инфлационния шок след пандемията от КОВИД-19 и ефекта от митата, без да изпадне в рецесия, е изправена пред нарастващи рискове

Найден Тодоров ще дирижира Великденски концерт във Филхармонията в Скопие

Великденски концерт ще дирижира във Филхармонията в Скопие Найден Тодоров днес, който е служебен министър на културата в българското правителство. Солисти на концерта ще бъдат сопранът Катерина

Велика сряда е!

Велика сряда. Помазването на Господа с миро Велика сряда от Страстната седмица е днес. Във Велика сряда отдаваме почит не на личност, а на покаянието на една безименна жена

Новите правила увеличават и размера на пенсията

В задаващите се горещи дебати по реформа на пенсионната система в помощ на своите читатели "24 часа" подготви поредицата "Умно за пенсиите". Целта ни е да им разясним някои теми от изключителна

Президентът Илиана Йотова събира днес институциите, отговорни за честни избори

Президентът Илияна Йотова ще проведе среща от 12:00 ч. с представители на институциите, отговорни за гарантирането на честността на предсрочните парламентарни избори на 19 април

>