Зоопарковете в Германия искат 100 млн. евро от държавата, няма посетители

31.03.2020 18:43
Германските зоопаркове поискаха помощ от 100 млн. евро за изхранването на животните СНИМКИ: Ройтерс

Германските зоопаркове поискаха от германския канцлер Ангела Меркел помощ от 100 млн. евро за изхранването на животните и грижата за тях, съобщиха Ройтерс и ДПА.

"За разлика от други организации, ние не можем просто да спрем дейностите и животните ни трябва да се хранят и да бъдат обгрижвани", се казва в писмо от Йорг Юнхолд, директор на зоологическата градина в Лайциг и председател на Асоциацията на зоопарковете. В нея членуват 56 зоопарка от Германия, Швейцария и Австрия, в които живеят над 180 000 животни. Част от тях са защитени видове.

При липса на посетители приходите за зоопарковете са нулеви, а разходите им си остават същите. За по-големите зоопаркове седмичните загуби са около половин милион евро.

Директорът на берлинския зоопарк Андреас Книрим сподели, че е благодарен за подкрепата на хората в германската столица, но подчертава, че предизвикателствата са огромни.

Освен финансовите проблеми, служителите в берлинския зоопарк откриват и друго безпокойство - на животните вече започват да им липсват хората, отбелязва Ройтерс. "Маймуните много се забавляват да гледат хората и вече им е малко скучно", казва говорителката на зоопарка Филин Хахмайстер пред електронното издание "Маеркише Онлайнцайтунг".

Други от От страната и света

Питай лидера за живота след 19 април!

Един по-различен проект на “24 часа”: избери въпросите, чиито отговори са най-важни за теб, и ще ги зададем на водачите на формациите с шанс да формират новата власт

Детето от терасата в Ямбол видяло изкуствени птици и ги сочило на полицая

Детето от терасата в Ямбол видяло изкуствени птици на съседна и ги сочило на полицая, който го спаси, предава Нова тв.  "Цяла нощ не мигнах. Присъствах на филм на ужасите

Ройтерс: Китай беше подготвен за енергийния шок и инвеститорите жънат ползите от това

Китай демонстрира относителна устойчивост спрямо енергийния шок, предизвикан от конфликта в Близкия изток, което подкрепя финансовите му пазари и засилва интереса на международните инвеститори

Най-богатият избор за Великден тази година е в “Кауфланд”

Мила и Толик напълниха количката за празника с качествени, свежи и достъпни продукти Дни преди най-светлия християнски празник има едно усещане, което всички познаваме добре - смес от нетърпение

Само в "24 часа" на 2 април: Ще минем ли през по-сериозна от румънската криза, за да се върнем към здрави финанси?

Само в "24 часа" на 2 април четете: Как Италия излезе от кочината и пак влезе, анализ на Валери Найденов Внимание! Глоба и без книжка при 40 км/ч над средната скорост

>