Радио Китай: Спекулацията с „китайския вирус" трябва да спре!

26.03.2020 07:30 КМГ

След като някои американски политици нарекоха новия коронавирус „китайски вирус" и „ухански вирус", на Запад започнаха да се разпространяват слухове за внасяните от Китай стоки и някои хора вече подстрекават към бойкот на „китайското производство".

Това е опит да се опетни Китай и провокират противоречия между него и другите страни, който има скрит замисъл.

Всъщност СЗО вече посочи, че новият коронавирус не може да се предаде чрез стоки. Той може да оцелее максимално 72 часа върху пластмасови или стоманени повърхности. Това означава, че при вземане на необходимите мерки за дезинфекция, продуктите няма как да се превърнат в канали за разпространение на вируса.

В момента епидемията е засегнала над 180 страни и района по света. Според логиката на тези американски политици, почти всички стоки по света са заразени с вирус. Ако това е вярно, как ще се справи човечеството с епидемията?

След избухването на епидемията, Китай изпрати спешни медицински материали на Пакистан, Иран, Южна Корея, Япония, Италия и Африканската лига, задоволявайки вътрешното търсене за борбата с вируса. Както каза говорителят на китайското Външно министерство, ако се страхувате, че „китайските продукти носят вируси", по-добре не носете маските, защитните облекла и не използвате вентилаторите, внесени от Китай. Много страни искат да купят вентилатори веднага от Китай. „Ние имаме десет хиляди поръчки за вентилатори", заяви мениджърът на една пекинска медицинска компания.

Днес председателят Си Дзинпин се очаква да се включи във видеоконференция на високо равнище между лидерите на Г-20 за справянето с новия коронавирус. С това Китай се надява да съдейства за общата борба на международната общност с епидемията, да усъвършенства глобалното здравно управление, както и да намали влиянието на епидемията върху световната икономика. Пред общия враг, сътрудничеството е единственият избор на човечеството.

(От "Радио Китай")

Други от От страната и света

Визите за САЩ, дерогация за “Лукойл” и участие в строителството в Газа вкараха България в Съвета за мир

След отказа на Румен Радев премиерът Росен Желязков подписа с Доналд Тръмп Ще иска одобрение и от парламента България стана една от 22-те страни, които учредиха в четвъртък Съвета за мир на

БСП пропука коалицията на скенерите, изборите може по старите правила (Обзор)

Социалисти гласуваха "по съвест", кворумът провали кодекса ГЕРБ се връща на позицията, че е най-добре машини плюс хартия и да не се експериментира с избирателните списъци “Гласуване по съвест” за

До неделя "Кроношпан"спира линията за ПДЧ във Велико Търново

Заводът на "Кроношпан" във Велико Търново започна ефективното спиране на линията за производство на плочи от дървесни частици (ПДЧ), което ще приключи в неделя, 25 януари 2026 г

10 минути полицаите гонили грабителите на инкасото, единият прескочил дига на река (Обзор)

Видели ги от навес 10 минути полицаите от Ихтиман са гонили грабителите на инкасо автомобила, преди да ги заловят. Единият дори прескочил дига на река

Ива Митева: Сканиращи устройства няма никъде в Европа, като изключим Русия

„Виждам опорочаване на вота, безсилие и манипулации. Когато въвеждаш нова технология, трябва да направиш най-малкото едно сравнително проучване. Сканиращи устройства няма никъде в Европа

>