Глобиха фирми, докарали без разрешение отпадъци във Врачанско

04.03.2020 14:06 Валери Ведов

С по 10 хиляди лева са глобени фирмите, докарали отпадъци на площадки във Враца, съобщи министърът на околната среда и водите Емил Димитров.

Около 50 т излезли от употреба тонер касети от Италия са били складирани на площадка във Враца през декември 2019 г. За самата площадка няма издадени разрешителни или регистрационни документи за подобна дейност. Фирма "Присма-1" е отдала площадката на фирма "Рецикла".

Според документите, изпращач на отпадъците е италианска фирма, а "Рецикла-1" е получател, което е нарушение по закона за управление на отпадъците, тъй като тя не притежава разрешително за подобна дейност.

Тъй като дружеството не е изпълнило предписанието, е съставен акт, а в последствие е издадено и наказателно постановление. Глобата е 10 000 лв.

„Предстои издаването на наказателно постановление на "Присма-1". В Мизия за същото нарушение наложената санкция е 10 000 лв., каза още екоминистърът. - Предстои да се провери какво съдържат суровините и ако са опасни, ще има нова санкция."

Други от От страната и света

Димитър Манолов: Гълъб Донев щял да поеме Народното събрание

Едното очакване беше, че Гълъб Донев ще поеме Министерството на труда и социалната политика, но той щял да поеме парламента. Нека видим какви хора ще се разположат по позициите

„Булгартрансгаз" стартира обществена поръчка за разширение на газовото хранилище „Чирен"

След получено становище за осъществен контрол от Агенцията за обществени поръчки „Булгартрансгаз" ЕАД стартира обществена поръчка за поетапното разширение на подземното газово хранилище „Чирен"

Задържаха шофьор с 2,82 промила в Угърчин

Шофьор с 2,82 промила алкохол е задържан в Угърчин, съобщават от Областната дирекция на МВР в Ловеч. Мъжът, на 47 от София, на 18 април около 22:20 часа при управление на лек автомобил в града е

Министерството на околната среда: Очаква се нивото на реките да се вдига тези дни

Очакват се повишения на речните нива в страната през следващите два дни, но те ще останат под праговете за внимание, съобщиха от Министерството на околната среда и водите (МОСВ)

Трайчо Трайков: Изпратена е покана за преговори с Турция по договора с „Боташ“

Служебният министър на енергетиката Трайчо Трайков съобщи, че е изпратена покана до турската страна за преговори по договора с „Боташ". Пред журналисти в Панагюрище той отговори на въпрос дали смята

>