Софиянецът Никола Попов свири пловдивското дерби, а Георги Кабаков - столичното

13.02.2020 15:46 Митя Иванов
За пловдивчанина Мартин Маргаритов / вляво/ това е шестият мач между "Левски" и ЦСКА в съдийската му кариера.

Международният рефер Никола Попов бе определен да свири пловдивското дерби между "Ботев" и "Локомотив" в неделя, реши Съдийската комисия на БФС днес.

На софиянеца ще му помагат Иво Колев и Димитър Русев, а четвърти съдия ще бъде Георги Иванов. Съдийски наблюдател на мача в Пловдив е Иван Вълчев.

За сина на един от шефовете на БФС - Антон Попов, сблъсъкът на Пловдив ще бъде трети в кариерата му за първенство, сочат справките. При първото му преди 3 години и нещо, черно-белите победиха на "Лаута" с 2:1 "Ботев", след като губеха с 0:1. Преди това двата отбора завършиха наравно 1:1 пак под свирката на Никола Попов. 

Най-добрата българска съдийска тройка - Георги Кабаков, с асистенти Мартин Маргаритов и Диан Вълков, пък са пратени да ръководят столичното дерби между "Левски" и ЦСКА-София в събота.

За елитната пловдивска съдийска бригада, която изкарва с успех мачове от Шампионската лига и Лига Европа, това е поредният наряд за столично дерби между "сини" и "червени".

За първия асистент рефер Мартин Маргаритов пък това е шестият мач между "Левски" и ЦСКА в съдийската му кариера. 31-годишният университетски преподавател и доктор по стоматология на 3 пъти е избриран за най-добър асистент-съдия на България в класацията на БФС и Асоциацията на футболните рефери.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив

>