"Марица" - "Кан" е втори по посещаемост мач във волейболната Шампионска лига
Дербито между "Марица" и лидера в групата РК "Кан" се оказа втори по посещаемост мач в Шампионска волейболна лига при жените тази седмица. С над 3500-те зрители по трибуните в зала "Колодрума", срещата между българския шампион и френския първенец попадна в топ 3 на най-посетените срещи в Шампионската лига в груповата фаза. Това сочат данните в сайта на Европейската конфедерация по волейбол /ЦЕВ/.
Единствено срещата между турските "Фенербахче" (Истанбул) и "Еджзаджъбашъ Витра" (Истанбул) вчера е събрала повече публика.
В истанбулската зала "Бурхан Фелек" снощи е имало 5572 зрители, според ЦЕВ.
Предното домакинство на маричанки в турнира срещу руския шампион "Динамо" (Москва) отново беше вторият най-посетен мач във втората седмица на груповата фаза в Шампионската лига.
Следващото домакинство на "Марица" в Шампионската лига ще бъде на 18 февруари, от 18:30 часа срещу руския "Уралочка" (Екатеринбург).
Ръководство и състезателки на "Марица" разпространиха до медиите свята голяма благодарност на страхотната публика, която подкрепи за отбора. Те очаква пълни трибуни и за двубоя срещу "Уралочка".