Четвърти професор се впусна в битка за ректор на Музикалната академия

03.02.2020 08:00 Митя Иванов
Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство „Проф. Асен Диамандиев” в Пловдив ще има нов ректор на 12 февруари.

Четвърти професор изненадващо обяви кандидатурата си за ректор на Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство „Проф. Асен Диамандиев” в Пловдив. Това е проф. д-р Юлиян Куюмджиев, който е подал заявление и своята управленска програма в последния момент, преди изтичането на крайния срок за кандидтстване, който бе в петък, казаха от вуза.
Проф. д-р Куюмджиев е бил зам.-ректор на Академията в периода между 2011 и 2015 година. Той е преподавател по история на музиката, музикална публицистика и история на съвременната музикална култура в катедра "Музикална педагогика и дирижиране".
Има близо 50 научни публикации в различни списания, научни сборници и енциклопедии.
В продължение на три години проф. Кюумджиев е управлявал и НУМТИ „Добрин Петков“. Мотото на неговата кандидатректорска програма е: „Знанията са по-скъпи от парите“.
Освен него, още трима известни професори са заявили своите кандидатура за ректор на Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство „Проф. Асен Диамандиев” в Пловдив. Това са проф. д-р Костадин Бураджиев, проф. д-р Тони Шекерджиева-Новак и проф. д-р Даниела Дженева. И тримата кандидати са заместници в екипа на досегашния ректор проф. Милчо Василев, който няма право да се кандидатира след втория си мандат.
Костадин Бураджиев е зам.-ректор по учебната дейност и преподава в катедра „Музикален фолклор”. Диригент е на Академичния народен хор, който участва в церемонията по закриването на европейската столица на културата.
Проф. Тони Шекерджиева-Новак ръководи научната дейност и е преподавател в катедра „Оркестрови инструменти и класическо пеене”.
Даниела Дженева преподава в катедра „Хореография” и е зам.-ректор по художествено-творческа дейност. Тя е дългогодишен главен художествен ръководител на прочутия ансамбъл "Тракия".
Четиримата професори ще се съревновават кой да наследи проф. Милчо Василев на 12 февруари, когато ще бъде изборът. Те вече са подали и своите платформи за управление.
Основните изисквания са претендентите да имат поне 5 години трудов стаж, да не са уронвали престижа на академията и да нямат конфликт на интереси спрямо длъжността.

Други от Новини

Младеж заби кола в дере в Айтос, пострадаха 15-годишно момиче и мъж на 20 г.

15-годишно момиче и нейният спътник на 20 г. пострадаха при катастрофа в Айтос, причинена от млад шофьор с едва няколко месеца стаж зад волана. По данни на полицията около 23,25 ч

Съдът в Добрич остави в ареста мъж, шофирал след употреба на алкохол и дрога

Състав на Районния съд в Добрич уважи искането на Районната прокуратура за налагане на най-тежката мярка за неотклонение спрямо 27-годишен мъж, привлечен в качеството му на обвиняем за това

Управителят на проверения ресторант: Собствениците са гърци, полицаите не искаха документи

„Бяхме си на работа и дойдоха полицаи на проверка, дори не влязоха в ресторанта. Бяха отвън, всичко беше за 15-20 мин. Нито са искали документи, нито са проверявали персонала, клиентите

Радев към деца сираци: Мечти, воля и усилия - те са гаранция за вашия успех

Иска се увереност, искат се мечти, искат се воля и усилия, защото те са гаранцията за вашия успех. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към близо 100 младежи в неравностойно положение

Задържаха мъж, влязъл в шадравана в центъра на Русе

Мъж бе арестуван в Русе, след като влезе в шадравана в центъра на града. Това видя репортер на БТА. Сигналът, че в шадравана има мъж с неадекватно поведение

>