Глобиха мъж и жена, изхвърляли боклук в Марица
Мъж и жена са били заловени и глобени, докато изхвърляли строителни и битови отпадъци на улица „Крайречна“ до река Марица. Те се опитвали да се отърват от боклука, който е бил натоварен в два големи буса, съобщи директорът на ОП „Общинска охрана“ Димитър Палашев.
Служители на общинското звено ги засекли в момент на изхвърлянето на отпадъците, по време на рутинен обход на рисковата зона.
„На двамата нарушители съставихме акт. Наредбата за опазване на околната среда на територията на община Пловдив предвижда глоба между 300 и 800 лева в зависимост от количеството на боклука, който се опитват да изхвърлят“, каза Димитър Палашев.
Той допълни, че продължават всекидневните проверки на служителите на общинска охрана и районните управления на МВР за незаконно изхвърляне на строителни отпадъци или горене на боклук на нерегламентирани места.