Намалява броят на милионерите в Черна гора

29.01.2020 19:12

В Черна гора има 66 души с депозити над един милион евро в черногорски банки, съобщава в. "Побиеда", позовавайки се на данни на централната банка.

Най-големият депозит на физическо лице в момента е 17,9 милиона евро. Банката не съобщава самоличността му, но отбелязва, че не е черногорски гражданин, предава БТА.

Шейсет и трима от милионерите имат от 1 до 5 милиона евро, двама имат депозити от 5 до 10 милиона, а един - над 10 милиона.

Статистиката показва, че броят на милионерите в Черна гора намалява. През септември миналата година над един милион са имали 71 физически лица, а най-големият депозит е възлизал на 31,9 милиона евро.

Девет месеца по-рано е имало 77 души с над един милион евро в черногорски банки, а най-солидната сметка е била 50,3 милиона и този път парите са били на черногорски гражданин.

Други от От страната и света

Пазарджик с национална награда за принос в енергийната ефективност

Камарата на енергийните одитори отличи града за 2025 г. за успешно реализирани проекти и модернизация на сградния фонд Община Пазарджик беше удостоена с престижната награда за съществен принос в

Връщат от Италия Любо Дилов – стабилен е вече, но още в риск

Групата на ГЕРБ остана с един по-малко, след като той не се закле като депутат при старта на 52-ото НС “Любо е стабилен, но все още в рискова ситуация

Радев назначи още двама нови зам.-министри - на правосъдието и образованието

Със заповед на министър-председателя Румен Радев са назначени нови двама заместник-министри. Станимир Христов Станев е назначен за заместник-министър на правосъдието

Двама украинци са задържани за стрелбата във Варна, при която улучиха жена в ръката. Крили се в Пловдив

Двама украинци са задържани за стрелбата във Варна, при която в ръката бе простреляна жена на 73 години, научи "24 часа". Случаят е от 8 май, а жената стана случайна жертва

Министърът на транспорта си купи билет и се качи на влак, за да провери оплакванията на хората

Министърът на транспорта Георги Пеев си купи билет  от София до Своге и се качи на мотриса на "Сименс", за да провери оплакванията на хората от престоите им на гара Север

>