Почва санитарна сеч в най-големия парк на Пловдив
Санитарно почистване в пловдивския парк "Лаута" от изсъхнала и пречупена растителност започва до дни. За това се разбраха кметът на район "Тракия" Костадин Димитров и и.д. директорът на "Градини и паркове" инж. Георги Николаев.
"Поддържането на най-големия лес в Пловдив изисква всекидневни усилия. Успяхме да изградим много атракции като зоната с барбекютата, беседки, спортни площадки, въжената пирамида и други", каза Димитров. И припомни, че от опасно и запуснато място днес "Лаута" е предпочитан не само за разходки, отдих и спорт, но и за различни спортни и културни инициативи. В топлите зимни дни новата площадка с въжена линия се пука по шевовете.
Паркът е над 400 декара, като през последните години беше разширен с почти 80 декара. Залесени бяха повече от 2100 дръвчета от различни видове, изградена е поливна система, алея и осветление.