Нямало да продават стадиона в Асеновград, но щели да правят нов върху 42 дка

24.01.2020 13:40 24 часа Пловдив онлайн
Стадионът в Асеновград.

Твърденията за продажба на стадион "Шипка" в Асеновград и застрояване на терена били силно преувеличени. Това твърди ръководството на общината. Оттам обещават, че ще обновят частично спортното съоръжение. На територията на стадиона имало изградени допълнителни спортни бази и нямало място за нови.

"Състоянието на сегашния стадион е окаяно. Ще се опитаме с минимални средства и текущ ремонт да го възстановим частично, за да може да се ползва докато успеем да намерим финансиране за реализиране на новото спортно игрище", обясни заместник-кметът на Асеновград инженер Стоян Димитров.
По тази причина се взело решение да бъде изграден нов стадион на общински терен, разположен на Козановско шосе. Той е с площ от 42 декара.
"Залагаме 130 000 лева за проектиране ", каза Димитров. В обекта, освен футболно игрище, щяло да има и зони за волейбол, баскетбол и хандбал. Ще бъдат изградени съблекални и трибуни на стадиона, както и помощни съоръжения към него.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив

>