Вотът на недоверие ще бъде на 29 януари

24.01.2020 13:25
Цвета Караянчева Снимка: Архив

Гласуването по вота на недоверие ще се проведе на 29 януари. Това съобщи председателят на Народното събрание Цвета Караянчева след приключване на разискванията по него, предаде „Фокус“.

С това се спазват разпоредбите на Правилника за организацията и дейността на Народното събрание, а именно гласуването на проекта за решение да се провежда не по-рано от 24 часа след приключване на разискванията.

Дебатите продължиха близо 4 часа, а на заседанието присъстваха министри от кабинета „Борисов“ 3. Мотивите на БСП бяха представени от лидера на партията Корнелия Нинова.

Тя обяви от парламентарната трибуна, че досега правителството е било вредно, а сега е риск за България. Според нея всяка промяна към по-добро минава първо през оставката му.

Според депутатa от ГЕРБ Георги Марков БСП искат пир по време на чума. Той заяви, че управляващите няма да го позволят и попита защо не се борят с бедстивето, а с правителството. Председателят на ДПС Мустафа Карадайъ заяви, че от Движението са убедени във вредата, която управляващото мнозинство нанася на демокрацията и живота и здравето на всички български граждани. В рамките на дебата стана ясно, че "Атака" ще определи своето отношение към вота на недоверие при неговото гласуване.

Други от От страната и света

Кой от 4-те големи – София, Пловдив, Варна и Бургас, ще приеме “Евровизия”

София е фаворит с най-голямата леглова база, летище и подходяща зала Леглова база: 14 798 стаи и 31 386 легла Капацитет на зала “Арена София” за концерти - между 15 000 и 17 900 зрители Летище

Момче гърмя с газов пистолет в центъра на Павликени

Бързо производство за хулиганство е започнато в РУ – Павликени. Вчера следобед в хода на специализирана полицейска операция на тел. 112 е получен сигнал за произведени изстрели с пистолет в

При среща с мечка не викайте и не правете резки движения

Ще се поставят фотокапани и ще има облитане с дрон на Витоша. В неделя две мечки - майка и дете убиха 35-годишен турист на Витоша. Още днес започва обхождане на района

Владимир Димитров: Измамниците от схемата с хранителни добавки са знаели как и кого да таргетират

Има образувано досъдебно производство след мащабната операция на ГДБОП срещу международна схема за реклама и разпространение на хранителни добавки с претенции за чудодейни свойства

Евтим Милошев: Най-вероятно домакин на "Евровизия" ще е София

Предстои да създадем необходимата организация за домакинството на "Евровизия", ще го решим в Министерски съвет. Това не е по силите само на обществения оператор

>