Президентите на България и Албания разговаряха за поощряването на проектите за Коридор 8

22.01.2020 19:16
Румен Радев и Илир Мета Снимка: Архив/ Фейсбук/ Ilir Meta

Президентите на България и Албания и България Румен Радев и Илир Мета се съгласиха, че поощряването на проектите за Коридор 8 трябва да бъде в центъра на сътрудничеството на двете страни. Това стана ясно от информационния сайт Албениън дейли нюз.

Радев и Мета се срещнаха в Ерусалим, където са поканени на отбелязването на 75-ата годишнина от освобождаването на концлагера Аушвиц и Деня за възпоменание на Холокоста.

По време на срещата Мета благодари на Радев за солидарността и съдействието на българските власти, оказано след катастрофалното земетресение в Албания на 26 ноември миналата година.

Мета изрази и увереност, че предстоящото посещение на българския президент в Тирана в близките седмици ще потвърди отличните отношения между двете страни и двата народа.

Албанският държавен глава каза, че е благодарен за подкрепата на България за европейската интеграция на Албания и вярва, че тя ще подкрепи започването на преговори на Албания с ЕС на срещата на върха на съюза в Загреб през май тази година.

Други от От страната и света

Отварят бул.“Ал. Стамболийски“ от бул.“К. Величков“ до ул.“Западна“

Продължава работа по прилежащите към сградите терени и локалните платна От днес е отворен за движение бул. „Ал. Стамболийски" между бул. "Константин Величков" и Западен парк

14-годишна пострада след падане с тротинетка

14-годишно момиче пострада след падане с тротинетка в Бургаско, съобщиха от полицията. Инцидентът е станал на 15 май на ул. "Драва" № 8 в село Руен. Поради движение с несъобразена скорост

Разследват скандал с обиди и заплахи в габровска болница след поискани пари от неосигурен пациент

Изясняват се факти и обстоятелства по получен сигнал за поискани парични средства след извършена медицинска манипулация в лечебно заведение. Сигналът е подаден във вечерните часове на 16 май

Шофьор блъсна и потроши жена на спирка, избяга от мястото на катастрофата

Жена е с два счупени крака, след като бе блъсната на автобусна спирка в село Камен. Произшествието е станало в петък около 3 ч. през нощта. По първоначална информация пострадалата е чакала на

Арестуваха 63-годишен мъж, стрелял с прашка по деца във Велико Търново, дразнели го

Полицаите във Велико Търново задържаха 63-годишен мъж, стрелял с прашка по деца. Сигнал за случая е получен  около 19 ч. в неделя. По данни на подателя съсед е стрелял по деца, имало и пострадали

>