Джошуа и Пулев делят 65/35 парите

20.01.2020 20:15
Кубрат Пулев

От Международната боксова федерация (IBF) обявиха как ще бъдат разпределени парите от мача за световната титла в тежка категория между носителя на пояса Антъни Джошуа и българския претендент Кубрат Пулев.

Британецът ще получи 65 процента от общата сума, а остатъкът от 35 процента ще отиде у Кобрата. Битката ще се състои през пролетта в Истанбул, като предстои да се уточни датата.

“Мачът почти е договорен, аз се подготвям, предполагам, че и той прави същото. Смятам, че е въпрос на време двубоят да се състои. Договорите не са подписани, но има срок до края на месеца, в който това трябва да се случи.

Говорили сме с промоутъра на Джошуа Еди Хърн и той каза, че е окей с Истанбул. Естествено, нещата трябва да се договорят. Ако случайно не се получат нещата в Истанбул и има някаква спънка, смятам, че мачът за световната титла може да се проведе и в Саудитска Арабия. Надявам се обаче да се разберем за Истанбул”, заяви пред БНТ Пулев.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив

>