Турция дари оборудване на албанската полиция

14.01.2020 20:32
СНИМКА: Архив

Турция дари днес бронирани коли и оборудване на албанската полиция, което ще бъде използвано от екипите за бързо реагиране, предаде Анадолската агенция.

Дарението бе предоставено на албанската полиция на церемония в Тирана, на която присъства турският заместник-министър на вътрешните работи Мехмет Ерсой.

Генералният директор на албанската полиция Арди Велиу изказа благодарност на Турция, че е помогнала за подобряване на логистичните възможности на албанската полиция, допълва БТА.

Шест бронирани коли и 10 джипа Ленд Роувър са много важна помощ за нас. Има също дрехи, каски, щитове и друга екипировка в помощ на нашите специални сили, посочи Велиу.

Турция е дарила също противогази, противокуршумни жилетки и друга екипировка, използвана от полицейските екипи за бързо реагиране.

Други от От страната и света

Правят мерки за спешно пръскане срещу комари по река Дунав (Обзор)

Ситуацията е кризисна, а правителството върна решението това да се прави от БАБХ. Планът е обработките да започнат до края на май Ситуацията с популацията на комарите по Дунава е кризисна

35-годишен с АТВ е откаран в болница след катастрофа с автомобил на Околовръстното в София

Пътнотранспортно произшествие между лек автомобил и АТВ е станало около 17:55 ч. на Софийския околовръстен път – Северна дъга, в участъка между селата Локорско и Световрачене, съобщиха от СДВР

Въздушна линейка спасява 71-годишен хирург с черепно-мозъчна травма от Петрич

Въздушна линейка спасява живота на 71-годишен хирург.  Екип на Центъра за спешна медицинска помощ по въздуха (ЦСМПВ) транспортира пациент с черепно-мозъчна травма от Петрич до София

Искат 5-етажен блок на мястото на емблематични стари къщи на ул. “Шишман” в София (Обзор)

Общината: Нищо още не е одобрявано. Настоятелството на “Св. Александър Невски” е сред собствениците 5-етажна сграда може да се появи на мястото на две стари къщи на централната софийска улица “Цар

Изнудван от кръга на Нотариуса гръцки бизнесмен осъди прокуратурата за 25 000 лева

Прокуратурата е осъдена да плати обезщетение от 25 000 лева на гръцкия бизнесмен, дипломат и преподавател Йоаким Каламарис, който освети схема за рекет и изнудване около застреляния преди две години

>