Димитър Ганев: Арестът на Нено Димов е с един куршум два заека

10.01.2020 08:36

Тази акция, при която бе арестуван министъра на екологията Нено Димов е с един куршум два заека, защото тушира напрежението по два сюжета - водната криза в Перник и твърденията, че в България се горят боклуците на цяла Европа.
Този коментар направи политологът Димитър Ганев пред Нова телевизия.
"Традиционно, когато има обществено напрежение се реагира с оставки. Тук ситуацията е малко по-различна. Нинова с вота на недоверие реално бетонира министрите. Но напрежение се натрупа както заради водната криза, така и заради тезата, че горим боклука на цяла Европа, която е силно невярна", коментира още той.
"Този бус пред Министерството на околната среда и водите беше малко излишен. Можем да очакваме още оставки. Действително кризата е голяма", добави Ганев. Неговата прогноза е, че едва ли ВМРО ще откаже Димов да подаде оставка и да бъде сменен.

Други от От страната и света

Андрей Янкулов: Обнадежден съм от промените, които предвижда новата власт за ВСС

Обнадежден съм от промените, които предвиждат промяна на правилата, по които ще става изборът на членове на ВСС, както и  мораториум върху това сегашният да гласува шефове в съдебната система

38 пожара потушени за денонощие, няма жертви

Общо 38 пожара са потушени през изминалото денонощие, съобщиха от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ПБЗН). При пожарите няма загинали и пострадали, информира БТА

Николай Денков: Ася Панджерова е "уредена" за зам.-министър на образованието

Ася Панджерова е "уредена" за зам.-министър на образованието, въпреки скандалните данни за работата й по програма "Еразъм" в миналото, които напомнят на схемата "Къщи за тъщи"

Икономисти: Бюджетът все още е управляем

Приходната и разходната част на бюджета все още са управляеми, но отлагането на рязането на разходите особено на тези за персонал може да ни докарат дори до политическа криза впоследствие

Петролът скочи над 100 долара за барел след отхвърлянето на иранските условия от Тръмп

Цените на петрола скочиха в азиатската търговия в понеделник след като Доналд Тръмп отхвърли иранските условия за прекратяване на близкоизточната война

>