Американски медии коментират новогодишното послание на директора на Китайската медийна група

02.01.2020 08:14
СНИМКА: Радио Китай

На първи януари американският уеб сайт U.S.Commerce News публикува статия със заглавие „Директорът на Китайската медийна група: Репортажите на някои западни медии за Китай са изфабрикувани". В статията се казва, че в новогодишното слово на директора на Китайската медийна група Шън Хайсюн се критикуват западните медии, които пишат субективно за Китай, дори съчиняват фалшиви, които звучат като литературни разкази, което е в разрез с професионалния морал на журналистите, предава "Радио Китай".

Статията цитира думи на Шън Хайсюн: „За съжаление аз видях, че при отразяването на Китай някои западни медии проявиха „избирателна слепота", разпространявайки дори слухове. Тези новини и репортажи не отговарят на истината".

В статията се казва също, че Шън Хайсюн е посочил, че фактите са същността на репортажите. Медиите са длъжни да ги представят такива каквито са.

В статията се прави анализ, че китайският официален орган и медии многократно са обвинявали западни медии в лоши намерения и в разпространение на слухове за скандала със Закона за екстрадиция в Хонконг, за Синдзян и други теми.

Американската медия споменава още, че Шън Хайсюн е цитирал думите на английския писател Уилям Хазлит, че „предразсъдъкът е рожба на невежеството" и подчертал важността от обективното отразяване на фактите от медиите. Шън Хайсюн е обещал, че Китайската медийна група ще продължи да отразява обективно фактите и разпространява гласа на справедливостта сред международната общност.

От декларираното „всестранно, обективно, справедливо отразяване на горещите въпроси по света" и „непредубеденото отразяване на новини" и редица действия на тези медии се вижда, че Китайската медийна група се идентифицира като водеща международна медия. Дали ще се сложи край на „монопола на западния глас"? Ако се случи, това е добра новина за аудиторията в многобройните нови икономики, считат анализатори.

Други от От страната и света

Двама велики колоездачи разделят Италия

Югът се влюбва в католика Джино, Северът припознава по-модерния Фаусто Бартали Благочестивия спасява 800 евреи. Предотвратява гражданска война през 1948 г

Тръмп: Много е възможно да бъде постигнато споразумение с Иран

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че е много възможно да бъде постигнато споразумение с Иран след провеждане на много добри разговори в последните 24 часа, предадоха световните агенции

Радев няма да слива министерства (засега), а ще ги оптимизира (Обзор)

Президентът ги посъветва да направят анализ на финансите и да са честни с хората “Прогресивна България” няма да слива засега министерства, но ще ги оптимизира, за да свие разходите

AI открива сперматозоиди при мъже с безплодие

Нова технология, базирана на изкуствен интелект, позволява откриването на сперматозоиди при мъже с диагноза безплодие и дава нов шанс на двойки с репродуктивни проблеми да имат деца, съобщи БТА

Армията планира да въведе сателитно наблюдение, модернизира и дроновете (Обзор)

Аплодираха първия тържествен полет на F-16, до края на 2026 г. ще имат 12 пилоти Шесторка военни изтребители - по 3 F-16 и МиГ-29 бяха истинска военна антракция в Деня на армията

>