Кметът на Симитли и синът му депутат замесени в новогодишен скандал за пиратки

01.01.2020 14:53 Антоанета Маскръчка
Кметът на Симитли Апостол Апостолов Снимка: Архив

Кметът на Симитли Апостол Апостолов и синът му депутатът Стефан Апостолов се оказаха замесени в новогодишен скандал за пиратки.

Разправията станала около половин час след полунощ. По това време на площада в Симитли се виели хора, а от съседното заведение хвърляли пиратки, които били много мощни и смущавали хората. Тогава кметът и синът му отишли в заведението, което се стопанисва от бившия шеф на строителната фирма "Агромах" Методи Бачев.

Апостолови искали да направят забележка на Бачев да не хвърлят пиратки и да не нарушават обществения ред. Тогава настанала разправия, при която петима души започнали да се блъскат и бутат на терасата на заведението. Пристигнала полиция, която разтървала спорещите и не се е стигнало до нанасяне на телесни повреди каквато информация се появи.

Във Второ РУ-Благоевград има подадени пет жалби - от кмета и сина му, Методи Бачев и още двама участници в скандала. Всички твърдяли, че е имало сдърпване, но не и юмручни удари. Апостолови твърдели, че заведението нарушава обществения ред, а Бачев пък - че в частен имот се разпореждали бащата и синът.

По неофициална информация на този етап нямало данни за извършено престъпление и засега полицията и прокуратурата извършват предварителна проверка.

Апостолов и Бачев имат стара история. През 2015 г. на събор в симитлийско село Бачев обяви на микрофона, че "кметът на Симитли Апостол Апостолов е е*ал премиера Бойко Борисов".

Други от От страната и света

Полицаи спасиха домашни животни от горяща къща в Бургас

Полицаи спасиха домашни животни от горяща къща в бургаския квартал "Банево", съобщиха от Областната дирекция на МВР в крайморския град. Сигналът за пожара е получен около 13:40 ч

Откриха изчезнало 11-годишно дете от Бургас

Единайсетгодишно момче от Бургас, обявено за общодържавно издирване, е открито и върнато в семейната си среда в добро здравословно и физическо състояние

Украинският преговарящ Рустем Умеров ще проведе още една среща с американска делегация

Секретарят на Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна Рустем Умеров и началникът на Генералния щаб на Въоръжените сили Андрий Гнатов ще проведат пореден кръг консултации по сигурността с

Иван Демерджиев: Протестите ясно очертаха линията между статуквото и гражданите

Многохилядните протести в градовете много ясно очертаха една разделителна линия - от една страна стои статуквото, а от другата - гражданите. Това каза в предаването "На фокус с Лора Крумова" по Нова

Фланелка на “Левски” съживява спомена за подвига на Димитър Списаревски в небето над София

Заседанията на управата на "Левски" по времето на изпълнителния директор Иво Тонев не винаги раждаха напрежение и скандали, но със сигурност не минаваше и едно без сериозни емоции

>