Двама загинаха при пожарите в Австралия, петима са в неизвестност

31.12.2019 09:29
Снимки: Ройтерс

Двама души загинаха при горските пожари в Австралия, а петима са в неизвестност, предаде ДПА, като се позова на властите.

Общият брой на потвърдените жертви достигна 12 в момент, когато свирепите горски пожари, които бушуват от два месеца в югоизточната част на страната, продължиха да набират сила днес, посочва БТА.

Баща и син загинаха, опитвайки да защитят дома си близо до историческото село Кобарго, на 380 километра южно от Сидни, съобщи пожарната служба в щата Нов Южен Уелс.

Друг мъж, останал в района, за да запази къщата си, е в неизвестност.
Четирима души са изчезнали в съседния щат Виктория, на юг.
Вчера един пожарникар загина и двама негови колеги бяха ранени, когато огнена стихия буквално вдигна във въздуха 12-тонна пожарна кола и я разби в земята по покрив, отбелязва ДПА.

Няколко града по крайбрежието на Нов Южен Уелс са обкръжени от пожари. Хората в райони по южното крайбрежие на щата бяха посъветвани да намерят убежище по плажове.

Горските пожари в Австралия изпепелиха 3,4 хектара растителност и разрушиха близо 1000 къщи от октомври. Краят на огнения ад, причинен от горещото и сухо време, не се вижда, отбелязва ДПА.

Други от От страната и света

Св. Румен убива ламята - виж оживялата карикатура на Ивайло Нинов

Анимация карикатура на седмицата от автора на "Малкия Иванчо" Ивайло Нинов. Всяка седмица очаквайте нова карикатура с хумористичния поглед към събитията, представен от Ивайло Нинов

Гергьовден събира много празници в едно

Днес е Гергьовден - Ден на храбростта и празник на Българската армия. На 6 май празнуват и животновъдите. А на същата дата, но през 1651 г. е издадена първата печатна книга на новобългарски

Само в "24 часа" на 6 май: Погребението в София по-скъпо от Женева и Монте Карло

Само на 6 май в 24 часа четете: Погребението в София по-скъпо от Женева и Монте Карло - плащаме минимум 4000 евро, а места няма Парите за отбрана са недостатъчни - интервю с началника на отбраната

650 000 го искаха за президент, днес Волен Сидеров сам и безпомощен в парка

Бе "златен пръст" на кабинета "Орешарски" и в коалицията зад "Борисов 3". После попадаше в новините с буйства и дела за хулиганство срещу него, сега иска да е ментор на млади лидери 649 387

Рязане на разходи и нов дълг пред юни, за да има пенсии и заплати (Обзор)

Гълъб Донев обяви новините за бюджета, Радев влиза на "Дондуков" чак за мандата Йотова: Думата "фалит" бе на масата, служебният кабинет донякъде се справи

>