САЩ разясняват санкциите срещу "Северен поток-2" на ЕС партньорите на Русия

21.12.2019 16:47
СНИМКА: Pixabay

Европейските партньори на Русия ще направят консултации днес с финансовото министерство на САЩ, за да получат разяснения по санкциите срещу газовите проекти "Северен поток - 2" и "Турски поток".

Това заяви пред журналисти руският вицепремиер Дмитрий Козак, отговарящ за енергетиката, цитиран от ТАСС, предава БТА.

Днес ще се състоят консултации между финансовото министерство на САЩ и нашите европейски партньори, за да получат те разяснения какво означават санкциите. Те не са формулирани достатъчно ясно. Европейците не разбират какво означава това", заяви Козак, запитан за последиците от тези санкции.

По думите на руския държавник рисковете за газовите проекти ще може да се коментират, щом приключат тези консултации и се разбере същността на санкциите. "Засега е още рано", добави Козак.

Други от От страната и света

Възстановиха движението след тежката катастрофа с 5 жертви до Ботевград

Възстановено е движението по път II-17 в района на Ботевград при 1 км, съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура" (АПИ). Петима мъже са загинали при катастрофа в района на Ботевград

Велопоход от Русе до Гюргево почете паметта на героите от Априлското въстание

Над 400 жители и гости на Русе се включиха днес във велопохода Русе–Гюргево, посветен на 150-годишнината от Априлското въстание. Инициативата, организирана от Народно читалище „Гоце Делчев – 2009"

Протести по цял свят за 1 май за по-високи заплати и мир

Активисти от цял свят организират днес протестни шествия по повод Първи май, призовавайки за мир, по-високи заплати и по-добри условия на труд, предаде Асошиейтед прес

Посланикът на Италия с почетния знак на община Г. Делчев

Кметът на община Гоце Делчев Владимир Москов се срещна с Марчело Апичела – посланик на Италия в Република България. Дипломатът прояви интерес към икономическото състояние на общината и региона

Аварирал тир затруднява движението по пътя София-Ребърково

Движението по път II-16 София - Ребърково в района на с. Луково се осъществява двупосочно в една лента, съобщиха от АПИ. Причината за затруднението в трафика е аварирал тежкотоварен автомобил

>